„Labas GAS“ iššūkio sulaukęs „Žalgiris“ tik pabaigoje palaužė LKL autsaiderius

0
197

Kauno „Žalgirio“ (16-3) ekipa keturis kėlinius turėjo vargti, bet galiausiai lemiamu metu įrodė pranašumą prieš Prienų „Labas GAS“ (1-18) klubą.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai taip namuose 86:80 (23:19, 15:17, 19:21, 29:23) nutraukė dviejų pralaimėjimų atkarpą LKL.

„Žalgiris“ šįkart vertėsi be Edgaro Ulanovo, iš kurio kapitono vaidmenį perėmė Lukas Lekavičius.

„Labas GAS“ nuo rungtynių pradžios atrodė gana užtikrintai ir „Žalgiriui“ neleido pernelyg pabėgti. Šeimininkai buvo priartėję prie dviženklės persvaros (21:12), tačiau po atkarpos 7:0 „Labas GAS“ kvėpavo į nugaras oponentams – 19:21.

Antrajame ketvirtyje žalgiriečiai vėl pabandė atitrūkti ir tai padarė po Motiejaus Krivo metimo (35:25), tačiau rekordinis pranašumas greitai tirpo. Karolis Giedraitis ir Kyanas Andersonas ėmė rodyti lyderystę ir taip prieniškiai prisivijo LKL lyderius – 33:35. Tai vertė Kazį Maksvytį prašyti pertraukėlės.

Po dviejų kėlinių žalgiriečiai turėjo trapų pranašumą (38:36), o po pertraukos du tolimus metimus paleido Tomas Dimša – 44:38. Vis tik tai nepalaužė prieniškių. Svarbius taškus toliau rinko K.Andersonas, tuo tarpu Justinas Jogminas skirtumą mažino iki dviejų taškų – 45:47. Lygybę galiausiai įvedė Darius Tarvydas, o klaidos ir nepataikyti metimai taip ir neleido šeimininkams pabėgti. Lygiai baigėsi trečias kėlinys – 57:57.

Arnas Butkevičius, Dovydas Giedraitis bei Lukas Lekavičius šovė po tritaškį, tad „Žalgiris“ vėl jautėsi kiek užtikrinčiau – 68:59. Maža to, Rolandas Šmitas pataikė dvitaškį su pražanga, o A.Butkevičius realizavo baudos metimą – 72:59. Vis tik prieniškių viltys liko gyvos ir D.Tarvydo taškai su pražanga atsilikimą rėžė iki 5 taškų – 72:77.

Toks taškų skirtumas išliko dar kurį laiką, kadangi į „Žalgirio“ atakas vis atsakydavo svečiai, tad jiems išsigelbėti liko minutė – 76:81. D.Giedraitis pridėjo tašką, „Labas GAS“ ataka strigo, tad pergalę įtvirtino kauniečiai, nors Marius Kiltinavičius dar išnaudojo minutės pertraukėles ir bandė sukurti stebuklą.

„Žalgiris“ pataikė dvigubai daugiau (12/31) tolimų metimų nei prieniškiai (6/18).

„Labas GAS“: Justinas Jogminas 21 (7 atk. kam.), Darius Tarvydas 17 (6 atk. kam.), Kyanas Andersonas 13 (5 rez. perd.), Jamilas Wilsonas 10, Karolis Giedraitis 8.

„Žalgiris“: Tomas Dimša 19 (5/7 trit., 6 rez. perd.), Rolandas Šmitas 18 (5 atk. kam.), Lukas Lekavičius 15 (4 rez. perd.), Laurynas Birutis ir Dovydas Giedraitis (3/7 trit.) – po 10, Achille Polonara 6.