Žirgyne moksleiviai plušės kaip tikri skulptoriai

0
1686

1Kauną palikus už nugaros, riedant Marijampolės link, prieš Veiverius pasukus į dešinę, už geležinkelio stovi žirgynas. Jame ateinančias dešimt dienų kaukšės ne tik žirgų kanopos ir raitelių komandos, bet kaltai ir pjūklai.

Dvylika mokyklos duris užvėrusių vaikinų dešimt dienų lyg tikri skulptoriai pluš plenere. Veiverių gimnazijos darbų mokytojo galvoje gimusi mintis gyva jau trečius metus, o mokinių sukurtos skulptūros nebetelpa gimnazijos kieme.

Pirmadienio rytą prasidėjusiame plenere kirviai dar nepokšėjo. Moksleiviai ir meistrai apžiūrėjo savo būsimą darbo medžiagą – ąžuolinius rąstus, kuriuos parūpino žirgyno šeimininkas Vytautas Drūlia.

„Jeigu vaikinai nori kurti, turime sudaryti sąlygas, gi nesunku. Atvežėme medienos, tuoj dar atvešime. O moksleiviai sukurs išliekamąją vertę turinčių darbų“, – po pirtelėje paskelbto atidarymo šypsojosi jis.

Iki galo vaikinai dar neapsisprendė, kokius darbus kurs, neaišku, kur jie stovės, bet, atrodo, kad arčiau žirgyno, nes pernykštės ir užpernykštės skulptūros gimnazijos kieme nebeišsitenka.

Visą šią košę užviręs Veiverių gimnazijos mokytojas Saulius Starkus bandė prikalbinti ir daugiau mokyklų dalyvauti plenere, bet nepavyko. Be Veiverių gimnazijos, skulptūras kurs vaikinai iš dar dviejų mokyklų – Išlaužo pagrindinės ir Prienų „Ąžuolo” progimnazijos.

„Kvietimus išsiuntėme ir į daugiau mokyklų, bet atsiliepė tik šios. Gaila, bet galbūt jie ir savosiose turi ką veikti, bet panašaus plenero tikrai neras“, – kalbėjo vadovas.

Pleneras tęsis iki birželio 16-osios.

kauno.diena.lt informacija

Komentarai

komentarai