Prienuose vyko akcija „Apsaugok save“

0
1546

IMG_7961 Atšvaitai – paprasta ir efektyvi priemonė, užtikrinanti pėsčiųjų, dviratininkų, motociklininkų ir kitų eismo dalyvių saugumą prieblandoje ar tamsiu paros metu. Nepaisant perspėjimų apie atšvaitų ir kitų šviesą atspindinčių elementų naudojimo svarbą tamsiuoju metu, atšvaitų dalinimo akcijų, atšvaitai naudojami vis dar nepakankamai. Be atšvaito einantis pėsčiasis iš tamsos išnyra vos už 40 ar 50 metrų, o 90 kilometrų per valandą greičiu važiuojančio automobilio stabdymo kelias dažnai ilgesnis ir įvyksta nelaimė.

Kad eismo dalyviai geriau suprastų atšvaitų svarbą, LSDJS „Prienų skyriaus“ nariai kasmet organizuoja akciją „Apsaugok save“. Šiais metais buvo padovanota per 500 atšvaitų Prienų krašto gyventojams. Dalis atšvaitų buvo įteikta Prienų rajono mokykloms. Atšvaitus įsteigė Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.

IMG_7986Pagrindinės atšvaitų nešiojimo taisyklės:
• Atšvaitas turi būti prisegtas dešinėje drabužių pusėje, automobilio žibintų aukštyje, kad jį matytų iš priekio atvažiuojantys vairuotojai.

• Juostinis atšvaitas dedamas ant dešinės rankos ties alkūne, o ant dešinės kojos žemiau kelio. Ant rankinės ar kuprinės atšvaitai dedami iš dešinės pusės (dešiniarankiams).

• Nereikia pamiršti, kad saugumas dažnai priklauso nuo matomumo. Atkreipkite dėmesį, kad pats atšvaitas savaime nešviečia, o tik atspindi atvažiuojančio automobilio šviesas, todėl jį būtina pritvirtinti automobilio žibintų aukštyje, nes taip vairuotojai geriau pastebi atšvaitus.

• Tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui, neapšviestu keliu einančius žmones vairuotojai dažniausiai pastebi tik transporto priemonei visai prie jų priartėjus – su artimosiomis šviesomis likus vos 50 metrų iki pėsčiojo. Turintį atšvaitą pėsčiąjį vairuotojas, įjungęs tolimąsias šviesas, pastebės iš 150 metrų, o įjungęs ilgąsias – net iš 400 metrų atstumo! Tuomet nelaimės galima išvengti, pakanka, kad vairuotojas sulėtintų greitį ir saugiai prasilenktų su pėsčiuoju.

• Atšvaitą ant vaikų drabužių reikia pritvirtinti suaugusio žmogaus kelių lygyje. Šioje vietoje prikabintas atšvaitas maksimaliai atspindės autotransporto šviesas ir siųs įspėjamąjį signalą automobilio vairuotojui. Prisegti ar prisiūti prie vaiko drabužių arba prikabinti prie kuprinės atšvaitai „apšviečia” vaiką 130-140 m atstumu nuo automobilio.

Mindaugas Rukas

Komentarai

komentarai