Pošvenčio piliakalnis pasipuošė naujais laiptais

0
3236

1 Nemuno kilpų regioniniame parke galima aplankyti 20 piliakalnių. Vienus galima surasti miško viduryje, kitus prie upių, o treti išdidžiai kepures iškėlę lygumose.

Ne visus piliakalnius galima aplankyti prie jų lengvai privažiuojant ar prieinant, bet kai pamatai  kepurę viduryje lygumos būtinai kyla noras ant jos užlipti ir pasižvalgyti po apylinkes. Tokią kepurę, kuri kviečia pravažiuojančius pasidairyti nuo jos viršaus,  galima surasti netoli Pociūnų aerodromo.

Dokumentuose šis piliakalnis vadinamas Pagaršvio , tačiau dauguma gyventojų jį vadina Pošvenčio, nes netoliese teka  Ošvenčios upelis. Dar kiti sako, kad jis yra  abiejuose kaimuose viena dalis Pagaršvyje, kita Pošventyje. Todėl kartais galima surasti ir abu pavadinimus Pagaršvio(Pošvenčio).

Piliakalnio aikštelė ovali, šlaitai 12-13 metrų aukščio. Piliakalnio papėdėje buvo gyvenvietė, kurioje rasta brūkšniuotos, lygios, grublėtos ir žiestos keramikos. Piliakalnis datuojamas I tūkst..- II tūkst.. pradžiai.

Kad piliakalnis lankom3as matoma iš išvažinėto keliuko. Kad patogiau būtų užlipti Ašmintos seniūnija prieš keletą metų padarė laiptus.  Tačiau negailestingi lietūs pamažu merkdami medinius laiptus visiškai suardė ir pasidarė pavojinga jais vaikščioti. Teko ieškoti pagalbos, kad būtų galimybė laiptus rekonstruoti.

Labai garsiai nešaukėme, o pabandėme kreiptis paramos į verslininkus. Kaip visada vieniems juokinga, kad čia laiptus ruošiamės daryti, kitiems kyla klausimas, o kam čia reikia, bet visada atsiranda norinčių padėti.

Šį kartą mūsų prašymui neliko abejingas medienos apdirbimo įmonės UAB „GKF“ , esančios Prienų rajone Pakuonio miestelyje, direktorius Giedrius Kaminskas.Pasitaręs su kolektyvu nusprendė mums padėti, kad laiku mediena būtų paruošta rūpinosi bendrųjų reikalų skyriaus vadovė Irma Kaminskienė ir pardavimų vadovas Lietuvai Andrius Meižys. Mediena, kurią gavome laiptams, buvo ne tik supjaustyta reikiamo storio ir ilgio lentomis, bet dar gerai impregnuota, kad laikytų kokį dešimtį metų.

2Kai  viskas paruošta reikalinga mašina, kuri galėtų tokį kiekį medienos nugabenti prie piliakalnio. Šitoje bėdoje padėjo Prienų rajono ūkininkas Jonas Vilionis. Jis davė savo ūkio mašiną, kuri ir nuvežė medieną į reikalingą vietą.

Bet patys laiptai nepasidarys, reikalingas meistras, kuris sugebėtų laiptus savanoriškais pagrindais padaryti, o jam dar reikalinga ir pagalba. Savo seniūnijoje reikalingus meistrus surado Ašmintos seniūnė Vida Vitkauskienė. Meistro Arvydo Vaičiukyno  ir jo pagalbininkų brolių Viktoro ir Alfonco Šukevičių rankose darbas virte virė  ir po trejeto dienų mes jau lipome į piliakalnio viršūnę naujais laiptais.

4Tikimės, kad naujieji laiptai tarnaus gerą dešimtmetį, o užlipę ant jo turistai grožėsis gražia kraštovaizdžio panorama. O kad lankytojai rastų piliakalnį liko padaryti rodyklę nuo keliuko, tikimės, kad šitą bėdą iki pavasario kažkas nupirks.

Dėkojame už pagalbą rekonstruojant Pagaršvio (Pošvenčio) piliakalnio laiptus medienos apdirbimo įmonei UAB „GFK“, esančiai  Prienų rajone Pakuonio miestelyje; ūkininkui Jonui Vilioniui; Ašmintos seniūnei Vidai Vitkauskienei ir meistrams Arvydui Vaičiukynui, Viktorui ir Alfoncui Šukevičiams, nepagailėjusiems ilgų darbo valandų.

NKRP direkcijos vyr. specialistė Ramutė Milušauskienė

Komentarai

komentarai