Karjeros diena Stakliškėse

0
2465

2 Lapkričio 20-ąją dieną mes, I–IV g klasių mokiniai, Karjeros dienos proga mokykloje buvome sutikti malonia staigmena – šiandien įprastos pamokos NEVYKS!

Net nenujausdami, kas mūsų laukia, pirmos pamokos metu koja už kojos žengėme į aktų salę, kur… kur mūsų jau laukė soc. pedagogė ir Ugdymo karjerai mokytoja Daiva Švedienė. Ji mums papasakojo visos šios dienos veiklos planą. Ir štai mūsų laukė trys paskaitos ir trys praktiniai užsiėmimai.

Pirmoji oratorė – „Eglės“ sanatorijos žmogiškųjų išteklių specialistė Vilma Baltrušaitienė. Ji mums papasakojo apie socialinių tinklų įtaką ieškant darbo bei kylant karjeros laipteliais, taip pat supažindino su „Eglės“ sanatorija ir galimybėmis moksleiviams vasaros atostogų metu joje atlikti dviejų savaičių praktiką, o jeigu patiktų, dar padirbėti ir visą mėnesį.

3Bet pasibaigus atostogoms į moksleivių gyvenimo duris vėl pasibeldžia mokslai. Tik tie, kurie jau praleido savuosius dvylika metų mokykloje, išplaukia į platesnius vandenis. Kai kurie į kitą Lietuvos miestą, o kai kurie ir visai palieka Tėvynę. Taigi, antrasis oratorius – Fox universitetų konsultantas Robertas Šunokas. Jis mums plačiai papasakojo apie galimybes studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Danijoje ir Olandijoje, o svarbiausia padrąsino nebijoti ieškant kuo geresnių sąlygų įgyti norimą specialybę. O štai trečioji oratorė – Vilniaus Gedimino technikos universiteto stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro direktorė Valerija Bernotienė supažindino su pačiu universitetu, galimybėmis išvažiuoti pasimokyti keletą mėnesių užsienyje bei kitokia veikla šioje aukštojoje mokykloje, kurioje, beje, mokosi trys mūsų jau baigę mokyklą draugai: Simonas, Mantas ir Kristina. Paskaitas užbaigėme vieninga nuomone, kad studentų pasakojimai apie mokymo įstaigą yra labai geras paskatinimas ir patiems ją rinktis. Bet tuo mūsų diena dar nesibaigė.

Kad būtų įdomiau, mūsų laukė ir trys praktiniai užsiėmimai.

II g. klasės mokiniai susitiko su Kauno teritorinės darbo biržos Prienų skyriaus vyr. specialiste 4Akvile Sadauskiene. Antrokai atliko diferencinį diagnostinį klausimyną pagal Klimovą, pasisėmė idėjų  iš filmukų,  kurie buvo apie savęs atradimą ir mėgstamo  darbo paieškas. Vėliau visi dalyvavome užsiėmime su  Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Grafikos katedros lektoriumi Jonu Liugaila, kuris kelias valandas skatino mus įsijausti į grafikos dizainerio kailį ir mąstyti kitaip, nei esame įpratę.

Atlikome keletą praktinių darbų, kuriuos atlieka ir VTDK studentai. Taip buvo ugdoma mūsų komandinio bendradarbiavimo gyslelė, dėmesys smulkmenoms, pasitikėjimas partneriu ir supratingumas. Na ir dar vienas šios dienos įvykis – susitikimas su „Šefais ant ratų“ – Beatos Nicholson komandos nariais. Susitikime dalyvavo nemažai komandų, sudarytų iš mokinio ir vieno iš jo tėvų. Kiekviena komanda gamino įvairius saldainius ir ne tik, kurių paragauti parnešė ir namiškiams.

Dienos pabaigoje, palikdami mokyklą savaitgalio poilsiui, visi dalyvavusieji šypsojomės. Ir  šypsojomės ne tik lūpomis, bet ir širdimis.

Stakliškių gimnazijos moksleivės Deimilė ir Sandra

Komentarai

komentarai