„Pirmiau pareiga, o paskui margučiai“

0
1435

1Šių metų balandžio 5 dieną, per Šv. Velykas, jaunieji šauliai dalyvavo bažnytinėj vėliavų nešimo ceremonijoje. 8 val. ryto jaunimas susirinko prie Jiezno bažnyčios.

Prieš Šv. Mišias šauliai tris kartus aplink bažnyčią nešė jaunimo vėliavą. Po Šv. Mišių pasidalinta įspūdžiais apie karinę stovyklą, vykusią Rukloje.

Per pavasario atostogas (nuo kovo 30 iki balandžio 3 dienos) Rukloje buvo surengta karinė stovykla jauniesiems šauliams. Dalyviai – Jiezno, Kauno, Birštono, Jonavos, Panevėžio ir kitų miestelių jaunieji šauliai.

Jiezno miesteliui stovykloje atstovavo 7 mokiniai: Marija Alubauskaitė, Antanas Liaudenskas, Almantas Ginkus, Rokas Andriulevičius, Edvinas Kuzma, Deividas Kuzma, Lukas Mockevičius. Veikla buvo aktyvi ir įdomi: šaudymas iš lazerinio ginklo, maskuotės užsiėmimai, rikiuotės užsiėmimai, orientaciniai žygiai, paskaitos ir praktiniai užsiėmimai apie kareivių laipsnius, nebylius ženklus, bendravimą per racijas. Daugeliui patiko paskaitos apie rikiuotės sąvokas. Kiekvienam po kartą teko budėti naktį.

Per visas penkias dienas jaunieji šauliai spėjo susibičiuliauti. Visi dalyviai buvo labai draugiški ir vieni kitiems padėjo. Šiai stovyklai apibūdinti labai tiktų muškietininkų posakis: „Visi už vieną ir vienas už visus“.

Jiezno gimnazija

Komentarai

komentarai