Akcija „Būk pirmūnas“ Prienuose vyksta jau ketvirtus metus iš eilės

0
1716

2 Praėjusį savaitgalį Lietuvoje vykusios jau aštuntos socialinės akcijos „Būk pirmūnas“ metu mokyklinukams iš nepasiturinčių ar daugiavaikių šeimų paaukota mokyklinių priemonių už maždaug 35 tūkst. eurų.

Iš didžiųjų miestų gausiausiai akcijoje dovanojo klaipėdiškiai, kur mokyklinių priemonių paaukota už 3000 Eur., o vidutiniškai vieno žmogus paaukodavo už 6 eurus. Akcijos pradininkėje Marijampolėje paaukota už 2792 Eur.

Tradiciškai žmonės daugiausiai padovanojo sąsiuvinių, spalvotų pieštukų, akvarelės, flomasterių, tuo tarpu brangesnes priemones, kaip penalus, kuprines – kiek rečiau.

Mokyklinės priemonės bus rūšiuojamos iki pirmadienio vakaro ir nuo antradienio pradės keliauti pas vaikus. Akcijos atidarymo dieną, vien prekybos tinklas „Maxima“ paaukojo šimtą kuprinių, pripildytų mokyklinėmis priemonėmis.3

„Būk pirmūnas“ savanoriavo apie 500 savanorių, o prie akcijos prisidėjo apie 12 tūkst. geros valios žmonių.

Prienuose geradariai taip pat neliko abejingi. Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos „Prienų skyriaus“ nariai, padedami savanorių, jau ketvirtus metus iš eilės vykdė akciją  „Būk pirmūnas“.

Šiais metais vykusios akcijos skaičiai rekordiški: paaukojo net 584 geradariai, už 1375 Eur sumą. Populiariausios prekės – rašikliai, sąsiuviniai, akvarelės, spalvoti pieštukai, liniuotės, plastilinas.

Akcijai Prienuose buvo neabejingi ir žinomi Prienų r. savivaldybė4s veikėjai: mero patarėja Jūratė Zailskienė, tarybos nariai – Liuda Šeškuvienė, Vytautas Martinaitis, Rita Keturakienė, Gintautas Bartulis. Jau treti metai iš eilės gausiai prie akcijos prisideda Gediminas ir Danutė Olsevičiai.

Mokyklinės priemonės bus rūšiuojamos ir artimiausiu metu pasieks moksleivius. Džiugu stebėti tokį prieniškių gerumą!

Mindaugas Rukas

Komentarai

komentarai