„Kultūra bendruomenėje – bendruomenė kultūroje“

0
1934

Veiverių bendruomenės centras kartu su Veiverių seniūnija, Veiverių biblioteka ir seniūnijos įstaigomis vykdo projektą „Kultūra bendruomenėje – bendruomenė kultūroje!“ Projektas suteikia galimybę visiems bendruomenės nariams prasmingai praleisti laisvalaikį, skatina bendruomeniškumą ir kartų bendravimą.

Lapkričio 7 d. vakarą į biblioteką gausiai susirinko įvairaus amžiaus moterys, norinčios paįvairinti darganotus rudens vakarus. Pirmas užsiėmimas neprailgo. Užsiėmimo dalyvės kartu su Asta Levickiene gamino spalvotus kalėdinius medinukus: ant medinių plokštelių akrilu piešė besmegenius, lapes, nykštukus, elnius ir kt.

Prie arbatos puodelio bedirbant ir besišnekučiuojant, gimė ne viena puiki idėja. Buvo suplanuota rinktis kas antrą ketvirtadienį, bet moterys neištvėrė dviejų savaičių laukimo, todėl antras susitikimas įvyko lapkričio 14 d. VšĮ „Vaikai tėvynės ateičiai“ ir Kristinos kūrybos namučiai „Augu vikriai“ (direktorė ir vadovė Kristina Pažėrienė) mielai sutiko vesti grožio priemonių gamybos vakarėlį „Pasidaryk pats“. Moterys gamino lūpų balzamą, aromatizuotą druską voniai bei kūno šveitiklį. Vakaras praėjo įdomiai ir naudingai, visos kartu pailsėjo nuo dienos darbų ir rūpesčių. Kristinos neišsenkama energija ir moterų noras išmokti kažko naujo sukūrė puikų vakarą. Ne viena dalyvė pasiryžo artimiesiems dovanų padaryti nesunkiai pagaminamų iš ekologiškų medžiagų grožio produktų.

Lapkričio 21 vakarą nešinos medžiagos atraižomis, mezginiais ir viskuo, kas nereikalinga ir guli giliai stalčiuose, moterys susirinko į dar vieną prasmingą vakarą. Veiverių bibliotekos bibliotekininkė Ramunė Celiešienė vedė Kalėdinių burbulų puošybos užsiėmimą. Panaudojant seną nebemadingą suknelę, nenaudojant naujų medžiagų, putplasčio burbulai virto tikrais meno kūriniais. Kartu šis vakaras virto ekologiniu, gamtą tausojančiu vakaru. Kiekviena atėjusioji išėjo nešina dviejų skirtingų dydžių žaisliukais.

Lapkričio 28 vakaras pakvipo šienu, pušimi, keniu, eglių sakų aromatu. Prasidėjo adventas, ramybės ir susikaupimo laikas. Jaukus, jautrus Ramunės Celiešienės vedamas vakaras nei vienai neprailgo, o norinčių išmokti pasigaminti Adventinį / Kalėdinį vainiką buvo tiek daug, jog netilpo meno mokykloje. Ne viena abejojusi ir sakiusi, kad nemoka, nėra nieko panašaus dariusi, nustebo savo pačios rankomis sukurtu mažu stebuklu! „Man vainiko gamyba yra šventas reikalas. Aš niekuomet nepirkau ir nepirksiu jo pagaminto. „Adventinis vainikas turi būti kuo natūralesnis, pagamintas iš to, ką randame gamtoje. Medžiagas reikalingas jų darymui galime rinkti ištisus metus, nepamirštant būti draugiškiems gamtai. Kalėdinis – išsiskiria blizgiu dekoru, prabanga. Abu šilti ir jaukūs, kurti mūsų pačių rankomis. Vainiko užbaigimo akcentas – žvakės, trys alyvinės ir viena rožinė. Kiekvieną advento sekmadienį uždegtos dar labiau sušildo mūsų namus ir širdis“, – atidžiai ir susikaupus kuriančioms vainikus moterims pasakojo Ramunė.

Moterų susidomėjimas projektu didžiulis. Susirinkę į užsiėmimus, moterys visada pasidžiaugia naujai prisijungusiomis. Didžiausia dovana yra tai, kad moterys ateina nešinos naujomis idėjomis ir laukia naujų užsiėmimų.

prienubiblioteka.lt informacija

Komentarai

komentarai