Įvyko baigiamasis Prienų krašto himno konkurso etapas

0
1622

Lapkričio 16 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre įvyko baigiamasis Prienų krašto himno konkurso, kurį organizavo Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka kartu su Prienų r. savivaldybe, etapas. Renginyje dalyvavo Savivaldybės vadovai, konkurso vertinimo komisijos nariai, visuomenės atstovai.

Sveikinimo žodį susirinkusiesiems tarė Savivaldybės mero pavaduotojas A. Marcinkevičius. Jis išreiškė viltį, kad šis kūrybinis procesas istorinėje perspektyvoje atrodys gražiai ir brandžiai, nes prie jo prisidėjo labai daug krašto žmonių.

Vertinimo komisijos pirmininkas Savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas R. Šiugždinis supažindino visus su jau įvykusių dviejų konkurso etapų rezultatais ir pasveikino himno žodžių autorių, aktyvų bendruomenės narį, kūrėją Jurgį Montvilą, kurio tekstas buvo komisijos pripažintas geriausiu. Iš viso pateikti 25 tekstai, jie buvo vertinami nežinant, kas autoriai.

Antrajame etape pateikta pagal J. Montvilos tekstą sukurtų 10 muzikos kūrinių. Komisija atrinko ir renginio klausytojams pristatė 3 geriausius. Juos atliko Prienų „Žiburio“ gimnazistai, vadovaujami muzikos mokytojos ekspertės R. Ruočkienės.

Prieš priimant galutinį sprendimą buvo pakviesta ir visuomenė išreikšti savo nuomonę. Už pirmąjį kūrinį balsavo 3 klausytojai, už antrąjį – 24, už trečiąjį – 49. Klausytojų nuomonė padės komisijai apsispręsti ir išrinkti Prienų krašto himno muzikos autorių.        

Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas ir jo komanda puoselėja gražią viltį, kad per Vasario 16-ajai skirtų renginių ciklą pirmą kartą suskambės ir Prienų krašto himnas.

Renginio pabaigoje pirmą kartą viešai visuomenei buvo parodytas VšĮ „TV Europa“ sukurtas dokumentinis filmas „Dzūkija“, kuriame trumpai pristatyta ir dzūkiškoji Prienų r. savivaldybės pusė. Apie kūrybinį procesą mintimis pasidalijo filmo režisierė A. Giraitytė ir prodiuseris A. Žvinakevičius.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai