Istorinis Prienų štetlas pražydo sakuromis!

0
631

Hamani – grožėjimusi sakurų žiedais pavasario šventė Japonijoje. Sakuros žiedas – tai grožio ir laikinumo simbolis. Simboliškai sakurų parkai atsirado ir Lietuvoje, pagerbiant japonų diplomato Pasaulio tautų teisuolio Čijunės Sugiharos atminimą ir žygdarbį. Rizikuodamas savo gyvybe, jis prieš Antrą pasaulinį karą Kaune išdavė 6 tūkstančius tranzitinių vizų žydų tautybės žmonėms, gelbėdamas juos nuo nacių.

Simboliška yra ir sakurų parkelio vieta Prienuose Vytauto gatvėje.

Šį sakurų parkelį miestui padovanojo įmonės UAB „Prienų vandenys“ darbuotojai, skirdami savo asmeninį laiką.

Iki XX amžius vidurio šioje vietoje veikė net dvi žydų sinagogos. Mūrinis pastatas yra išlikęs, o medinė sinagoga sovietmečiu buvo nugriauta. Jos vietoje ir pražydo praeitais metais savivaldybės iniciatyva pasodintos sakuros. Pro šią vietą žydų vaikai tikrai skubėjo į šalia esančią mokyklą Janonio gatvėje.

Aplinkinių daugiabučių namų gyventojai pamažu atranda žydų štetlo paveldo istoriją. Didžiuojasi, kad gyvena šioje vietoje.

Susikūrė „Anties sodo“ bendruomenė, inicijuoja atminimo ženklus žydų istoriniam paveldui atminti, dalyvauja aplinkosauginiuose projektuose, tvarko aplinką. Kviečiame į pasigrožėti sakurų žiedais mūsų kieme.

Parengta pagal Joalitos Jurkevicienės ir Rimanto Ignatavičiaus informaciją

 

 

Komentarai

komentarai