Informacija dėl popierinių maišelių naudojimo mažmeninėje prekyboje

0
1390

UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras (toliau – ARATC) nuolat ieško įvairių galimybių ir sprendimų, kaip ekonomiškai bei techniškai tinkamiausiu būdu iš gyventojų surinkti bei apdoroti atliekas.

Vadovaujantis Valstybiniu atliekų tvarkymo 2014–2020 m. planu ir atliekų tvarkymo taisyklėmis, Alytaus regiono miestuose įdiegtas atskiras maisto atliekų surinkimas iš individualių namų gyventojų bei daugiabučių namų gyventojų. Atskirai surinktos maisto atliekos iš gyventojų vežamos į ARATC eksploatuojamus mechaninio biologinio apdorojimo įrenginius su energijos gamyba, kur jos apdorojamos ir pagaminama kompostas bei elektros energija.

Atskiro maisto atliekų surinkimo praktika parodė, kad didžioji dalis regiono gyventojų maisto atliekas talpina į iš prekybos centrų parsineštus plastikinius maišelius ir tik tuomet išmeta į maisto atliekų konteinerius. Šie maišeliai pasunkina maisto atliekų tvarkymo technologinį procesą, atliekas reikia papildomai perrūšiuoti, norint pagaminti geros kokybės kompostą, dėl to atsiranda papildomos investicijos priemaišų atskyrimui.

Remiantis kitų šalių praktika ir patirtimi, surenkant maisto atliekas, norime, kad Alytaus regiono gyventojams būtų suteikta galimybė naudotis popieriniais maišeliais perkant vaisius, daržoves prekybos centruose, kuriuos gyventojai toliau galėtų naudoti maisto atliekoms patalpinti ir su jais išmesti į maisto atliekų konteinerius, o vėliau jie kartu su maisto atliekomis būtų sukompostuoti.

Siūloma visuose Alytaus regiono savivaldybėse veikiančiuose prekybos centruose atsisakyti įprastinių vienkartinių maišelių, kurie naudojami vaisiams, daržovėms ar kitiems biriems produktams įsidėti (pvz., riešutai ir pan.) ir pakeisti juos popieriniais maišeliais.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro informacija

Komentarai

komentarai