Įgyvendintas projektas „Stipri šeima Prienuose“

0
506

Dar 2019 metais prasidėjęs projektas „Stipri šeima Prienuose“ sugebėjo įveikti visus šių dienų sunkumus ir sėkmingai buvo įgyvendintas.

Projektas prasidėjo nuo savanorystės mokymų, kuriuose aktyviai dalyvavo Prienų krašto jaunimas. Mokymuose buvo kalbama apie savanorystę, kaip galima ją praktikuoti bei buvo gilinamasi, kokiomis priemonėmis bei formomis galima savanorystę pritaikyti įvairiose veiklose.

Projekto dalyviai buvo labai įvairaus amžiaus nuo vaikų iki senjorų. Vyko įvairios kūrybinės dirbtuvės, kurių metu savanoriai dalinosi savo įgūdžiais bei žiniomis su socialinę atskirtį patiriančiais asmenimis (ir ne tiktai). Projekte buvo apjungtos įvairios kartos ir įvairių gebėjimų žmonės, kurie viso projekto metu noriai bendradarbiavo vieni su kitais. Projekte dalyvavo – 81 dalyvis, iš jų 16 savanorių.

„Su šiuo projektu mes seniai buvome išlipę iš jo ribų, dar iki karantino sėkmingai įgyvendinimo socialinę akciją „Augu be mamytės“ ir kitus projekto viduje gimusias iniciatyvas. Akcijos „Augu be mamytes“ tikslas – padėti įstaigose augantiems vaikams aukojant jiems geros kokybės drabužius. Dalyvių sulaukėme iš visos Lietuvos. Projekte buvo sulaukta ir daug iššūkių, ypatingai karantino metu, kai tam tikru metu negalėjome sau leisti, kad savanoriautų jaunimas, vien dėl to, kad didžioji dauguma savanorių buvo nepilnamečiai. Tačiau mažais žingsniukais radome sprendimo būdų kaip galima savanoriauti ir prisidėti prie pridėtinės vertės kūrimo Prienų kraštui, nerizikuojant jaunų žmonių sveikata. Pastarieji metai buvo visiems kupini iššūkių, tačiau tai tik dar labiau sustiprina mus visus kartu ir kiekvieną atskirai“ – teigė projekto vadovė Roberta Ažukaitė.

„Džiugu, kad Prienuose vyko projektas „Stipri šeima Prienuose“, kur aktyviai dalyvavo mūsų krašto jaunimas, didelis dėmesys skirtas savanorystei. Projektas ypatingas tuo, kad veiklose galėjo dalyvauti visi – nuo jauniausiųjų iki vyriausiųjų. Dėkoju projekto vadovei už nuoširdų darbą“ – savo mintimis dalinosi Prienų miesto VVG vadovas Mindaugas Rukas.

Įgyvendinant projektą – buvo bendradarbiaujama su Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centru, Prienų globos namais, Prienų švietimo pagalbos tarnyba, Prienų kultūros ir laisvalaikio centru, Prienų rajono Jiezno paramos šeimai centru ir kitomis įstaigomis.

Projektą įgyvendino VšĮ Jaunimo organizacija „Prienai“. Projektas „Stipri šeima Prienuose“, Nr. 08.6.1-ESFA-V-911-18-0008. Projektą finansavo Europos socialinis fondas.

stipriseimaprienuose.lt informacija

Komentarai

komentarai