Gimnazistų išvyka į Seimą

0
604

Gegužės 17 d. Prienų „Žiburio“ gimnazijos II klasių mokiniai lankėsi Lietuvos Respublikos Seime. Seimo lankytojų edukaciniame centre mus pasitikusi gidė pirmiausiai nuvedė į Spaudos konferencijų salę, kurioje pamatėme, kaip vyksta spaudos konferencijos bei patys galėjome pabūti žurnalistais.

Ekskursijos metu apsilankėme istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje, kurioje 1990 m. priimtas visai Lietuvai svarbus dokumentas – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo aktas. Čia mokiniai galėjo „pasimatuoti“ Seimo nario profesiją, „pabūti“ Seimo pirmininku ar prezidentu, sužinojo, kaip priimami įstatymai. Apsilankėme ir Prezidento salėje, skirtoje Respublikos Prezidentui, kai jis lankosi Seime. Konstitucijos, A. M. Brazausko salėse sužinojome Lietuvos Seimo istoriją, kas ir kaip ruošia susitikimus su kitų valstybių atstovais, kaip jie vyksta.

Antruose Seimo rūmuose gimnazistai apsilankė naujojoje Seimo posėdžių salėje, kurioje galėjo gyvai pamatyti vykstantį posėdį.

Aptardami išvyką gimnazistai ją įvertino taip:

„Labai patiko: buvo įdomu pavaikščioti po sales, kurias matome per televiziją, istorines patalpas, vaizduoti Seimo narius“.

„Labiau supratau Lietuvos valdymo sistemą“.

„Ačiū gidei, buvo labai draugiška ir leido „pasimatuoti“ Seimo nario profesiją.

„Kelionė labai patiko. Nuvažiuoti į Seimą nėra taip paprasta, todėl džiaugiuosi sudaryta galimybe ten nuvykti“.

„Labai patiko, buvo galima pabūti žurnalistais“.

„Laikas tikrai neprailgo, labai įdomiai pasakojo, nebuvo nuobodu. Buvo smagu dalyvauti veiklose pačiam“.

Didžiausią įspūdį paliko Kovo 11-osios salė. Dėkojame šios ekskursijos organizatoriui ir rėmėjui Andriui Grumadui ir europarlamentarei Vilijai Blinkevičiūtei. Taip pat tariame ačiū istorijos mokytojoms Vilijai Juodsnukienei ir Vidai Degutytei. Daugiau tokių išvykų!

Elžbieta Pilipavičiūtė, IIc klasės mokinė

Komentarai

komentarai