Gera naujiena šauktiniams, esantiems sąrašuose

0
1341

1Savanoriškai atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą jau užsirašė 1520 Lietuvos piliečių. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas sako tikintis, kad privalomojo šaukimo į kariuomenę šiemet gali ir nebereikėti.

Tokie duomenys šeštadienį skelbiami Krašto apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

Šiemet kariuomenė numato pašaukti tris tūkstančius jaunuolių. Pirmiausia bus kviečiami savanoriai nuo 18 iki 38 metų. Jų pritrūkus, privalomai bus pašaukti jaunuoliai nuo 19 iki 26 metų.

Šeštadienį Vilniuje dešimtys žmonių susirinko į protesto akciją prieš šauktinių grąžinimą į Lietuvos kariuomenę, sakydami, kad tai pažeidžia pasirinkimo laisvę ir gali supriešinti visuomenę.

Maždaug tiek pat vilniečių atėjo išsakyti paramos šauktinių kariuomenei, teigdami, kad ginti valstybę yra kiekvieno piliečio pareiga.

Kariuomenės vadovybė teigia, kad šauktiniai grąžinti, siekiant užpildyti kariuomenės dalinius ir sukurti rezervą.

Apklausos rodo, kad šauktinių tarnybai pritaria kiek daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų.

Kalbėdamas LRT Radijui, J. Olekas teigė besidžiaugiantis, kad Lietuva yra laisva šalis, kurioje galima reikšti savo nuomonę.

Policijos duomenimis, į akciją Vilniuje buvo susirinkę iki pusantro šimto žmonių. Nepritariantieji šauktiniams kritikuoja valdžią, esą sprendimas priimtas skubotai ir nepasitarus su visuomene. Tuo metu palaikantieji šauktinius teigia, kad reikia atlikti prievolę tėvynei ir būti pasiruošus ją ginti.

1

Komentarai

komentarai