Diskusijoje apie kultūrą regionuose „PLJS 2018“ dalyvavo meras A. Vaicekauskas

0
2750

Liepos 6-8 dienomis Vazgaikiemyje vyko Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas. Tris dienas Vaizgaikiemis ūžė nuo renginių gausos – įvairiose erdvėse vyko susitikimai, sporto renginiai, koncertai ir įvairios atrakcijos, diskusijos verslo, politikos, mokslo, kultūros temomis.

Kultūros erdvėje vykusioje diskusijoje apie kultūrą regionuose ir kultūros skatinimą provincijoje dalyvavo Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, aktorius Marius Repšys, prodiuseris ir vadybininkas Lauras Lučiūnas, televizijos ir radijo laidų vedėjas bei renginių organizatorius Arnas Švilpauskas. Diskusiją moderavo Lietuvos televizijos laidų vedėja Eglė Daugėlaitė.

Diskusijos dalyviai dalinosi mintimis apie kultūros politiką šalyje, kultūros poreikį regionuose ir nedideliuose miesteliuose, atsakingą ir efektyvų kultūros įstaigų valdymą, kultūros tradicijų kūrimą, kultūros ir politikos tarpusavio santykį, iniciatyvas „iš apačios“.

Tai ypač svarbu, nes ten, kur gyvas kultūrinis gyvenimas, to krašto gyventojai jaučia didesnį pasitenkinimą gyvenimu, ir, atvirkščiai – neįdomu gyventi ten, kur kultūra merdi. Ne kartą diskusijoje akcentuota, kad kultūra prasideda nuo žmogaus, t. y. nuo kiekvieno iš mūsų įsitraukimo į savo kaimo, bendruomenės, krašto kultūrinį gyvenimą, dalyvavimą renginiuose, kultūros tradicijų kūrimą bei puoselėjimą.

Diskusijos vaizdo įrašas https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013698125/pljs-2018-regionai-lietuvoje-be-kulturos-pasmerkti

Prienų r. savivaldybės informacija

 

Komentarai

komentarai