Dešimt priežasčių, dėl kurių reikia atsisakyti alkoholio

0
8963

11Visų pirma išsiaiškinkime, kas gi tai yra alkoholis. Alkoholis – spiritas (etanolis, etilo spiritas), kurio formulė C2H5OH – lakioji, narkotinė, psichotropinė medžiaga, su kuria dirbant reikia užsimauti gumines pirštines ir kaukę ant veido, priskiriama prie stipriai veikiančių narkotiku, sukeliančių pradžioje nervų sistemos sužadinimą, o vėliau jos paralyžių. Kitaip sakant – tai nuodai!  Dėl to jis maskuojamas kaip įvairūs alkoholiniai gėrimai.

Visų alkoholinių gėrimų sudėtyje yra nuodai vadinami etilo spiritu:

degtinė = etilo spiritas + vanduo;
konjakas = etilo spiritas + vanduo + ąžuolo statinė (žievė) ir kt..
alus = etilo spiritas + vanduo + anglies dioksidas + salyklas, apyniai ir kt.;
vynas = etilo spiritas + vynuogių ar obuolių sultys + aromatizatoriai, dažikliai ir kt.;
šampanas, kokteiliai = etilo spiritas + vanduo + anglies dioksidas + aromatizatoriai, saldikliai, dažikliai.

Taigi, 10 priežasčių dėl kurių reikia visiškai atsisakyti alkoholio:

1. Vienkartinis nuodų, vadinamų alkoholiu, pavartojimas, netgi nedideliais kiekiais, negrįžtamai sunaikina tūkstančius galvos smegenų ląstelių – neuronų. Veikiant nuodams, raudonieji kraujo kūneliai sulimpa, užkemša mikrokapiliarus, ir neuronai žūsta dėl deguonies stokos  – hipoksijos. Žuvusieji neuronai su šlapimu išplaunami iš organizmo.

2. Alkoholio nuodų vartojimas suduoda triuškinamą smūgį širdies ir kraujagyslių sistemai. Veikiant šiems nuodams širdis padidėja, ypač vartojant alų – taip vadinama „alaus širdis”. Širdies audiniuose atsiranda mikrorandai, kurie priveda prie infarkto ir mirties.

3. Alkoholio nuodai pažeidžia jūsų (ir jūsų busimų vaikų (jei jie apskritai gims)) deoksiribonukleorūgšties (DNR) genetinio kodo struktūrą. Virš 90% vaikų neįgaliųjų arba protiškai atsilikusių vaikų, gimsta šeimose, kuriose tėvai vartoja alkoholį.

4. Kaip ir bet koks kitas narkotikas, alkoholio nuodai pasižymi euforiniu poveikiu psichikai, trunkančiu valandą – dvi, vėliau ateina depresinė būsena, besikaitaliojanti su paniškos baimės arba agresijos priepuoliais. Sumažėja reakcija. Blaivus ir sveikas mąstymas tokioje būsenoje neįmanomas.

5. Ryšium su tuo, kad žmogus – tai ne tik fizinė, bet ir dvasinė esybė, alkoholis (psichotropiniai nuodai) taip pat veikia ir dvasinę (informacinę) žmogaus būklę.  Čakros – taip vadinami energetiniai kanalai, per kuriuos mes bendraujame su esančiu aplink mus pasauliu per energijos (informacijos) mainus. Šie kanalai atsako už intuiciją, kūrybą, valią ir t.t.

6. Kadangi alkoholis yra nuodai, jo poveikis organizmui yra pražūtingas. Jo skaidymosi produktai pasižymi dar labiau žudančiu poveikiu. Be abejo, fizinė „žmogaus” būsena prastėja. Mažėja fizinis ir protinis aktyvumas. Atsiranda apatija. Palaipsniui išsivysto chroninės ligos, tokios kaip kasos vėžys, cirozė, pankreatitas, infarktas ir kt.

7. Alkoholio nuodai kainuoja nepigiai. O sistemingas jų vartojimas stipriai muša per kišenę. Alkoholikas nesustoja išgėręs vieną butelį, jis geria toliau, kol pasisotina. O alus prie krepšinio varžybų? O gimtadieniai ir begalė kitų švenčių? Tai pinigai, kuriuos būtų galima panaudoti vaikų labui, sveikam maitinimuisi, sveikai gyvensenai ir sportui. Alkoholio atsisakymas – tai reali ekonomija.

8. Ši priežastis išplaukia iš prieš tai įvardintos. Už alkonuodus mes mokame didžiulius pinigus, kurie nusėda kažkieno kišenėse. Jie pelnosi iš mūsų nelaimės, nieko neduodami mainais, išskyrus, dažniausiai, dar didesnę nelaimę. Visuotinė alkoholio reklama neša jiems neregėtus pelnus.

9. Atkreipkite dėmesį į „girto“ žmogaus elgesį. Alkoholiui veikiant už žmogaus dorovę atsakingus smegenų centrus, jo dorovės lygis krenta žemiau grindjuostės. Senovės Spartoje tyčia nugirdydavo vergus tam, kad karių vaikai matytų, ir neitų vergų keliu.

10. Per pastaruosius keliolika metų mirtingumas išaugo dešimtis kartų, o alkoholio gamyba – šimtus. Mus nugirdo. Mes degraduojame ir išmirštame. Šitaip sunaikino šiaurės Amerikos indėnus ir užgrobė (okupavo) jų žemes. Apsidairykite. Mūsų jaunimas visiškai atitrauktas nuo valstybės ir prilipęs prie alaus butelio. Žodžiai „garbė”, „sąžinė”, „patriotiškumas” tapo keiksmažodžiais. Padaugėjo nusikaltimų alkoholio pagrindu (virš 90% baisiausių nusikaltimų padaroma apsvaigus nuo alkoholio). Susimąstyk, ar teisinga linkme tu eini? Kas bus su mūsų palikuoniais? Ar jie turės ateitį? Ar mes turime ateitį? Vienintelis problemos sprendimas – visiškas alkoholio vartojimo atsisakymas, bet kokiame jo pavidale. Blaivybė – tai gyvenimo norma!

tiesa-lt

Komentarai

komentarai