Ataskaitiniai seniūnijų susirinkimai Išlauže ir Balbieriškyje

0
1130

Kovo 2 ir 3 dienomis ataskaitiniai susirinkimai vyko Išlaužo bei Balbieriškio seniūnijose. Prieš susitikimus su gyventojais Savivaldybės meras A. Vaicekauskas ir kiti vadovai susitiko su seniūnijų bendruomenių pirmininkais, seniūnaičiais, kurie pasidalino rūpesčiais, išsakė poreikius.

Pagrindinės išlaužiškių problemos – lėšų stygius kelių remontui, kai kuriuose kaimuose trūksta apšvietimo ar eismo saugumo priemonių. Susitikime buvo pasidalinta planais sutvarkyti ir apželdinti parką prie seniūnijos, įrengti visuomenės poreikiams pritaikytą viešąją erdvę. Kaip buvo paminėta, bendruomenė iš projektinių lėšų jau turi įsigijusi mobilią sceną, yra pateikusi paraišką finansinei paramai iš bendruomenių ir sporto organizacijų rėmimo programos ir nori įsigyti lauko treniruoklių, tad, kaip sakė seniūnas, vizija yra – tereikia kryptingai judėti į priekį.

Balbieriškyje išaiškėjo panašios problemos – tai keliai, apšvietimas, Jaunimo ir Vilniaus gatvių būklė, taip pat avariniai medžiai Klevų gatvėje, eismo saugumas Mackių kaime, konteineriai prie kapinių, vaikų žaidimų aikštelė bei aikštelės prie daugiabučių namų.

Susirinkimuose buvo išklausytos veiklos ataskaitos, kurias pateikė Išlaužo seniūnijos seniūnas T. Skrupskas ir Balbieriškio seniūnijos seniūnė S. Ražanskienė. Jie apžvelgė svarbiausius seniūnijų darbus, pasidžiaugė gražiu, darniu bendradarbiavimu su bendruomenėmis, seniūnaičiais, ugdymo ir kitomis seniūnijose veikiančiomis įstaigomis.

Ataskaitiniuose susirinkimuose Savivaldybės vadovai pasidžiaugė matomais pokyčiais seniūnijose: Išlaužo seniūnijoje atnaujintomis administracijos pastato pirmojo aukšto erdvėmis, nauju taku ir pagražėjusia aplinka, nuosekliai vykstančia apšvietimo plėtra (seniūnijos šviestuvų skaičius per dvejus metus padidėjo nuo 80 iki 205), aktyviomis kaimų bei sporto bendruomenėmis. Balbieriškiečiai džiugina kultūrinės veiklos įvairove, bendruomeninėmis iniciatyvomis, rūpinimusi sutvarkytomis erdvėmis, pagerėjusia situacija prie Balbieriškio atodangos, kur buvo įrengtos vaizdo stebėjimo kameros ir apšvietimasю Pasiūlyta įrengti vaizdo stebėjimo kameras ir prie kapinių.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Marcinkevičius pakvietė kraštiečius ruoštis gražiai pasitikti parapijos 500 metų jubiliejų ir istoriją įprasminančią knygą.

Eismo saugumo klausimais kalbėjo mero pavaduotoja L. Jakinevičienė. Ji siūlė seniūnijai bei gyventojams, iškilus problemoms, kreiptis į Savivaldybės eismo saugumo komisiją.

Susirinkimų metu meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė daug dėmesio skyrė kelių problemų ir finansavimo aptarimui. Anot vadovų, nors kasmet finansavimas didėja, tačiau dėl Kelių direkcijos finansavimo tvarkos pasikeitimų labai daug darbų (tarp jų – valstybinių kelių pakelių priežiūra, aikštelių prie daugiabučių namų tvarkymas, kuriuo rūpinosi Kelių direkcija, ir kt.) Savivaldybei tenka atlikti savo lėšomis. Šiemet Savivaldybė biudžete kelių priežiūrai paskyrė 200 000 eurų, kurie paskirstyti seniūnijoms.
Apšvietimui taip pat buvo skiriama daugiau dėmesio: visame rajone apšvietimo lempos pakeistos energiją taupančiomis, įrengta papildomai šviestuvų, gatvės apšviestos visą naktį. Kadangi poreikis vis dar didelis, apšvietimo plėtra bus vykdoma ir toliau. Be to, artimiausiu metu Išlaužo seniūnijos laukia Maironio g. šaligatvio su lietaus vandens surinkimo sistema kapitalinis remontas, Kaimynų g. asfaltavimas, Mokyklos g. apšvietimo įrengimas, bus asfaltuojama Liepų g. Purvininkų kaime, Balbieriškyje – įvažiavimas į pagrindinę mokyklą, Paprūdžiuose – tvarkoma Bokšto g.

Susitikimuose buvo akcentuojama, kad Savivaldybė galės greičiau prisidėti prie įvairių infrastruktūros gerinimo projektų, jeigu ir gyventojai prisidės savo lėšomis. Taip pat pažadėta bendradarbiauti su policija dėl eismo saugumo užtikrinimo Balbieriškio seniūnijos Mackių kaime.

Pasak Savivaldybės mero, rajone vykdoma nemažai svarbių projektų. Mūsų kraštas kasmet gražėja ir turtingėja. Jis kvietė tausoti visų bendrą turtą ir nuoširdžiai dėkojo visiems, kurie prisideda prie jo gražinimo.

Ataskaitiniuose seniūnijų susirinkimuose aktyviai dalyvauja ir Prienų r. savivaldybės tarybos atstovai, ne pirmą kadenciją dirbantys bei žmonių pasitikėjimą pelnę naujai išrinkti politikai, kurie domisi seniūnijų aktualijomis.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai