Susitikimas su Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos vadovais

0
357

Rugsėjo 6 d. Prienų r. savivaldybėje įvyko Savivaldybės ir Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos atstovų susitikimas. Susitikime dalyvavo Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, kiti vadovai, skyrių specialistai, Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos vadovas Paulius Čeponas ir Kraštovaizdžio saugojimo skyriaus vadovė Ingrida Ignatavičienė.

Susitikimo tikslas buvo susipažinti su naujaisiais direkcijos vadovais ir aptarti šiuo metu aktualiausius savivaldybei klausimus, susijusius su planuojamais projektais, infrastruktūros tvarkymu ir plėtra: dėl planuojamo apžvalgos tako Prienų mieste (kairiajame Nemuno krante, nuo tilto ir LDK Kęstučio paminklo link „Žiburio“ kalnelio) įrengimo, pažintinės turistinės laivybos infrastruktūros plėtros Nemuno upėje Prienuose (prieplaukų, valčių įlaidų vietų ir kt.), paslaugų centro prie Balbieriškio atodangos įrengimo galimybių, planų dėl Velniabliūdžio pažintinio tako rekonstravimo.

Direkcijos vadovas P. Čeponas pasveikino Savivaldybės idėją rengti pažintinius takus Nemuno pakrantėje ir ypač įspūdingai atrodančią planuojamo tako nuo viešosios erdvės link Kęstučio paminklo vizualizaciją, tačiau perspėjo, jog tokį projektą techniškai įgyvendinti gali būti labai sudėtinga dėl įvairių aplinkosauginių reikalavimų. Velniabliūdžio pažintinio tako rekonstravimo projektas, anot direktoriaus, yra parengtas, tačiau jam įgyvendinti kol kas nėra finansinių resursų.

Susitikimo metu paaiškėjo, kad dauguma klausimų reikalauja išsamesnio visų aplinkybių įvertinimo ir gilesnės įstatyminių dokumentų analizės, todėl sutarta ir Savivaldybei, ir Direkcijai atlikti namų darbus ir pratęsti jų aptarimą vėliau. Taip pat sutarta ir toliau bendradarbiauti ne tik šiais, bet ir kitais klausimais, keistis informacija bei aktualijomis.

Direkcijos vadovas taip pat informavo, kad netrukus pareigas pradės eiti patarėjas, kuris atliks funkcijas, susijusias su prevencinės veiklos organizavimu, lankytojų aptarnavimu, teritorijų ir objektų tvarkymo veikla, todėl daugiau žadama bendrauti su seniūnijomis, konsultuoti infrastruktūros tvarkymo bei priežiūros klausimais.

Primename, kad anksčiau veiklas regioniniuose parkuose ir valstybiniuose gamtiniuose rezervatuose vykdė atskiros mažos direkcijos, nuo liepos 1 d. jos sujungtos į keturias stambesnes direkcijas: Dzūkijos-Suvalkijos, Aukštaitijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijas. Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija, esanti Žuvinte, apima Aukštadvario, Dieveniškių, Metelių, Nemuno kilpų, Neries, Panemunių, Veisiejų, Vištyčio regioninių parkų ir Žuvinto biosferos rezervato direkcijų vykdytus darbus.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai