Prienuose lapkričio 15-17 dienomis vyks karinės pratybos

0
2055

2019 m. lapkričio 15-17 dienomis Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji rinktinė Prienų mieste ir jo apylinkėse planuoja vykdyti vertinamąsias lauko taktikos pratybas „Vilkšunio įniršis 1“, kuriose dalyvaus apie 200 karių. Ginkluoti kariai judės pėsčiomis ir karine technika, bus naudojami imitaciniai šaudmenys.
Mokymuose taip pat dalyvaus Policijos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Prienų rajono savivaldybės ir kitų valstybės įstaigų, nevyriausybinių organizacijų bei įmonių atstovai.

Lapkričio 15 d. planuojamos dalinės gyventojų evakuacijos pratybos. Informacija dėl evakuacijos bus siunčiama per gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą, taip pat per radiją bei kitas informavimo priemones. Gyventojai bus kviečiami susirinkti į numatytus civilinės saugos objektus pagal civilinės saugos planus. Kariai ir pareigūnai kviečia gyventojus aktyviai dalyvauti.

Lapkričio 17 d. prie Sporto arenos vyks ginklų ir ekipuotės ekspozicijos, karo prievolės tarnybos pristatymas. Gyventojai bus vaišinami arbata ir koše.

Pratybose dalyvaujantys Lietuvos kariai ir pareigūnai dėvės civilius rūbus ir standartines uniformas su skiriamaisiais ženklais – bus pažymėti mėlyna juosta ant abiejų rankų. „Priešiški“ pratybų dalyviai bus pažymėti raudona juosta ant abiejų rankų.

Gyventojai, pamatę judantį karinį transportą, karius ar pareigūnus, atliekančius pratybų veiksmus, prašomi nuo jų laikytis atokiau: rekomenduojamas saugus atstumas 30 metrų.

Prašo laikytis pareigūnų nurodymų

Vykstant pratybų veiksmams, naudojant imitacinius garsinius šovinius, garsines granatas ar dūminius užtaisus, kariai prašo palaukti arba tiesiog klausyti policijos pareigūnų bei kariškių nurodymų. Taip pat prašoma, radus karinės ekipuotės ar įrangos dalis, perduoti kariams arba policijos pareigūnams.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai