Eismo saugumo komisijos posėdyje aptarti eismo saugumo gerinimo klausimai

0
523

Lapkričio mėn. vyko Prienų rajono savivaldybės eismo saugumo komisijos posėdis. Posėdžiui, kuris vyko nuotoliniu būdu, vadovavo mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, posėdyje dalyvavo komisijos pirmininko pavaduotojas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Marcinkevičius, kiti komisijos nariai, suinteresuoti atstovai.
Posėdyje išnagrinėti gyventojų prašymai įvairiais saugumo klausimais.

Pakartotinai svarstytas klausimas dėl eismo organizavimo prie „Ąžuolo“ progimnazijos ir „Žiburio“ gimnazijos. Nutarta Kęstučio gatvėje, prie sankryžos su J. Basanavičiaus gatve, „Žiburio“ gimnazijos pusėje įrengti kelio ženklą Nr. 333 „Stovėti draudžiama“ su laiko nuoroda – darbo dienomis nuo 7.00 val. iki 9.00 val.

Atsižvelgusi į „Žiburio“ gimnazijos direktorės pastabas, komisija priėmė nutarimą riboti transporto priemonių patekimą į automobilių stovėjimo aikštelę, esančią prie gimnazijos. Ten bus įrengtas kelio ženklas Nr. 303 „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“. Ši aikštelė skirta gimnazijos darbuotojų ir aptarnaujančiojo sektoriaus transportui.

Komisija nepritarė Prienų gyventojos prašymui riboti automobilių stovėjimo laiką automobilių stovėjimo aikštelėje Tyliojoje gatvėje, šalia „Iki“ prekybos centro. Pažymėta, kad papildomi kelio ženklai esamos padėties neišspręstų. Pagal galimybes ateityje planuojama minėtos automobilių aikštelės plėtra.

Komisija taip pat nepritarė visuomenės atstovo siūlymui pailginti šviesoforo žalios spalvos signalo degimo laiką Prienų Vytauto ir F. Martišiaus gatvių sankryžoje. Esą pėstiesiems duota per mažai laiko pereiti gatvę. Komisija atkreipė dėmesį į Kelių eismo taisykles, kuriose nurodyta, kad vairuotojai privalo leisti pėsčiajam užbaigti eiti per perėją (nors užsidegs geltonas šviesoforo signalas), jeigu jis pradėjo eiti degant žaliai šviesai. Taip pat komisija atkreipė dėmesį, kad pailginus žalios spalvos signalo degimo laiką, keistųsi ir kitų spalvų signalų degimo laikas, o tai lemtų spūsčių padidėjimą sankryžoje.

Išnagrinėjusi gyventojo raštą dėl greitį mažinančių priemonių įrengimo Stakliškių Kauno g., Komisija pažymėjo, kad kelias, kuriame prašoma įrengti greitį mažinančias priemones – kalnelius, priklauso VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Komisijos narių nuomone, greitį mažinantys kalneliai yra tik viena iš galimų greitį mažinančių priemonių, todėl bendru sutarimu nutarta persiųsti gyventojo prašymą Kelių direkcijai bei prašyti įvertinti eismo saugumo situaciją gatvėje ir, esant poreikiui, įrengti tinkamą greitį mažinančią priemonę.

Pakartotinai apsvarsčiusi Prienų Revuonos g. gyventojos prašymą dėl eismo saugumo priemonių įrengimo šios gatvės dalyje, Komisija atkreipė dėmesį, kad prašyme minimas privažiavimas yra neįteisintas, todėl nėra pagrindo statyti kelio ženklus. Nutarta įrengti stulpelius, neleidžiančius statyti automobilių ant pievos. Taip pat Revuonos g. gyventojams rekomenduota įteisinti privažiavimus į savo sklypus.

Prienų miesto gyventoja kreipėsi į Eismo saugumo komisiją dėl perėjos įrengimo J. Basanavičiaus gatvėje, prie sodų bendrijos „Sodžius“. Prašyme minima situacija Komisijai yra žinoma. Komisija pritaria, kad J. Basanavičiaus ir Rasos gatvių sankryža yra nesaugi. Joje vyksta aktyvus ne tik pėsčiųjų, bet ir transporto priemonių judėjimas į (iš) greta esančią sodininkų bendriją bei vidutinio užstatymo intensyvumo gyvenamąją zoną, kurioje nuolat kuriasi nauji gyventojai. Šiems gyventojams J. Basanavičiaus ir Rasos gatvių sankryža yra pagrindinis išvažiavimas iš gyvenamosios teritorijos ir grįžimas atgal. Komisijos nuomone, šioje vietoje problemas išspręstų ne pėsčiųjų perėja, o visos sankryžos pertvarkymas.

Pažymėta, jog Prienų rajone esančius valstybinės reikšmės kelius prižiūrinti Kauno kelių tarnyba buvo parengusi minėtos sankryžos projektą, tačiau, panaikinus tarnybą, jis liko neįgyvendintas. Nutarta persiųsti gyventojos prašymą VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijai ir kreiptis dėl J. Basanavičiaus ir Rasos gatvių sankryžos pertvarkymo.

Eismo saugumo komisijoje jau ne kartą buvo sprendžiami saugumo klausimai Prienų J. Vaitkaus gatvėje. Dvariuko mikrorajono gyventojai yra kreipęsi į Eismo saugumo komisiją dėl greičio kalnelių įrengimo, o vėliau dėl jų panaikinimo – prašymai buvo patenkinti.

Ir praėjusiame posėdyje nagrinėtas gatvės gyventojo prašymas įrengti eismo saugumo priemones. Atsižvelgdama į nurodytas priežastis, Komisija pažymėjo, kad šiuo metu F. Vaitkaus gatvėje vyksta remonto darbai, dėl kurių suintensyvėjo transporto priemonių eismas. Gyventojai prašomi būti pakantesni ir palaukti, kol baigsis remonto darbai.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai