Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimas“ laikraščio krepšinio pirmenybių 3 ir 4 turo rezultatai

0
1369

Trečiojo turo rezultatai

Sausio 8-ą dieną Prienų arenoje šešios komandos pirmą kartą 2017-aisiais metais stojo kovoti dėl įskaitinių taškų turnyrinėje lentelėje.

Pirmoji akistata vyko tarp dviejų A pogrupio komandų favoričių: „Stadiono“ ir Pažėrų. Permainingose ir atkakliose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi ne vieną kartą. Pirmoje rungtynių pusėje stipresni atrodė M. Kudirkos vedami Pažėrai, kurie laimėjo tiek pirmą (17:18), tiek antrą kėlinukus (22:24) ir į didžiąją pertrauką išėjo turėdami trijų taškų pranašumą. Antroje rungtynių pusėje didelių ne tik su varžovais, bet ir su liga kovojančio M. Šliumpos bei rezultatyviausiai komandoje žaidusio M. Knyšiaus pastangų dėka trečiajame ketvirtyje „Stadionas“ perėmė iniciatyvą į savo rankas, o rezultatą persvėrė savo pusėn 59:56, kėlinuką laimėdami 20:14.

Tiesa, paskutiniame ketvirtyje Pažėrai buvo išlyginę rezultatą, tačiau produktyvus R. Gerbutavičaus žaidimas abiejuose aikštelės pusėse išvedė praėjusių metu rajono pirmenybių čempionus į pergalę 76:67. Svarbu paminėti, jog šiose rungtynėse nedalyvavo „Stadiono“ lyderis G. Maceina, šiuo metu atstovaujantis Šakių „Vyčiui“, o Pažėrų gretose nebuvo pirmose rungtynėse traumą patyrusio D. Šemeklio.

„Stadionas“ – Pažėrai 76:67 (17:18; 22:24; 20:14; 17:11)

Rezultatyviausi žaidėjai:

„Stadionas“: M. Knysius 26 tšk., R. Gerbutavicius 21 tšk., M. Sliumpa 12 tšk.

Pažėrai: M. Kudirka 23 tšk., P. Glaniauskas 15 tšk., G. Žilinskas 10 tšk.
M. Kudirka nubaustas technine pražanga.

Antrojoje dvikovoje vyko susitikimas tarp dviejų greta įsikūrusių seniūnijų – Stakliškių ir Jiezno komandų. Kaip žinia Stakliškių seniūnija labiau žinoma kaip krepšinio, o Jiezno kaip futbolo kraštas. Tai ir pademonstravo praėjusių metų vicečempionai. Stakliškiečiai nors ir nedideliais tempais tačiau jau rungtynių pradžioje veržėsi į priekį. Pirmąjį kėlinuką laimėjo 20:15, o antrąjį 21:18.

Po didžiosios pertraukos aikštelėje vyravo gynybinis krepšinis. Nors Jiezno krepšininkai neleido stakliškiečiams įmesti daugiau taškų nei pirmajame ar antrajame ketvirčiuose, praleisdami tik 17 taškų, tačiau ir patys niekaip nesugebėjo užpulti varžovų tvirtovės. Stakliškiečiams susikrovus 20-ies taškų paskutiniame ketvirtyje tereikėjo išlaikyti pranašumą ir nors Jieznas kėlinuką laimėjo 15:16, Stakliškės džiaugėsi pergale 73:54.

Stakliškės – Jieznas 73:54 (20:15; 21:18; 17:5; 15:16)

Stakliškės: E. Keblikas 25 tšk., A. Kaminskas 17 tšk., A. Kaminskas 13 tšk.

Jieznas: E. Juodsnukis 17 tšk., L. Pempė 11 tšk., S. Beliūnas 10 tšk.

Turą užbaigė „Savivaldybės“ ir Garliavos susitikimas. Privalu paminėti, jog „Savivaldybė“ rungtynes pradėjo tikrai galingu penketu: centro pozicijoje solidų žaidimą ir vėl demonstruojantis A. Kubilius, puolėjai – eilę metų vienas pagrindinių „Savivaldybės“ žaidėjų G. Andreikėnas, RKL primenybėse VD universitetui atstovaujantis Š. Stiklakis, gynėjai – RKL Prienų garbę gynęs, dabar Mažų miestelių krepšinio lygoje Birštono komandoje žaidžiantis Adolis Sinkevičius, Pabradėje laimę suradęs ir vis rečiau rajono pirmenybėse matomas P. Kamarauskas.

Solidus penketas demonstravo gerą žaidimą, o „Savivaldybė“ po žingsnį tolo nuo svečių iš Kauno rajono. Pirmąjį bei antrąjį kėlinius laimėjusi „Savivaldybė“ (13:17; 8:22) uždavė toną ir ir antrajai rungtynių pusei. Trečiajame ketvirtyje dominavusi Prienų komanda ketvirtąjį kėlinuką galėjo sau leisti ir pralaimėti (26:17), tačiau įsirašė pergalę (61:79).

Garliava – „Savivaldybė“ 61:79 (13:17; 8:22; 14:23; 26:17)

Garliava: S. Pakalnis 14 tšk., G. Jankauskas 13 tšk., M. Satkevičius 9 tšk.
„Savivaldybė“: P. Kamarauskas 22 tšk., Š. Stiklakis 20 tšk., G. Andreikėnas 13 tšk.

Ketvirtojo turo rezultatai

Kai žaidžia praėjusių metų čempionai „Stadionas“, kas yra rungtynių favoritai klausimų kyla nedaugeliui, tačiau sekmadienį vykusios rungtynės parodė, jog auganti Manto Jančiausko 1999 m. gim. berniukų karta yra pasiryžusi nepaisyti autoritetų.

„Stadiono“ komanda pasitikėdama savo jėgomis dažnas rungtynes pradeda vangiai. Taip buvo ir šį kartą. Sekmadienio rungtynėse „Stadionas“ draugiškai jau pirmajame kėlinyje užleido Prienų KKSC-99 krepšininkus į priekį (12:22) bei antrajame ketvirtyje nepersistengė vytis varžovų, kėlinuką pralaimėjo dviem taškais (18:20) ir didžiąją pertrauką komandos pasitiko švieslentėje degant rezultatui 30:42.

Trečiajame kėlinyje „Stadionas“ vis dar „miegojo“, o užsivedęs jaunimas toliau krovėsi persvarą, kėlinukas laimėtas 16:22. Ketvirtajame kėlinyje lyg iš blogo sapno bandantis pabusti „Stadionas“ surengė spurtą ir laimėjo kėlinuką (27:17), tačiau to neužteko įveikti ambicingiems Prienų KKSC-99 krepšininkams. Prienų KKSC-99 laimėjo rungtynes 73:81.

„Stadionas” – KKSC-99 73:81 (12:22; 18:20; 16:22; 27:17)

„Stadionas: R. Marcinkevičius 22 tšk., V. Vaikšnis ir M. Knyšius po 15 tšk..

KKSC-99: E. Mankauskas 24 tšk., K. Chadakauskas tšk., O. Aleksynas ir D. Jancevičius po 12 tšk..

Praėjusių metų bronziniams berniukams N. Ūtos krepšininkams šeštojo žaidėjo neprireikė, kad įrodytų triuškinantį pranašumą prieš pirmenybių naujokę „Vietinių“ komandą. Be savo komandos lyderių M. Gečionio ir D. Kuzmicko rungtyniavęs N. Ūtos penketukas nuo pirmų minučių it į geležinius gniaužtus suėmė „Vietinių“ puolimą, o patys nesikuklino rinkti lengvų taškų ir pirmajame ketvirtyje varžovus pasiuntė į nokdauną 34:6, antrajame ketvirtyje N. Ūta nesustojo pelnydama dvigubai daugiau taškų nei praleido 28:14.

Po didžiosios pertraukos intriga buvo tik ar tokią pradžią padarę praėjusių metų „bronzininkai“ sugebės pelnyti šimtą taškų, visgi žaidimui išsilyginus (16:13 trečiąjį kėlinuką laimėjo N. Ūta, ketvirtąjį 13:14 „Vietiniai“) šimto taškų pasiekti nepavyko. N. Ūtos pergalė užfiksuota rezultatu 91:47.

N. Ūta – „Vietiniai“ 91:47 (34:6; 28:14; 16:13; 13:14)

N. Ūta: G. Vasiliauskas 27 tšk., L. Kurtinaitis 22 tšk., E. Šerpenskas 18tšk.

„Vietiniai”: V. Celiešius 17 tšk., D. Skaudžius 11 tšk., T. Šalčius 10 tšk.

Trečiojoje sekmadienio pirmenybių dvikovoje A. Tilindės bei D. Šeškaus į priekį vedamas Dvariukas jau susitikimo pradžioje šovė į priekį 25:12 laimėdami pirmąjį ketvirtį, o antrajame padidindami persvarą iki 22 taškų 55:33. Balbieriškio „Ringio” krepšininkai didžiosios pertraukos metu padarė išvadas ir palaikomi didelio būrio savo aistruolių trečiajame ketvirtyje pradėjo vytis 15:31. Sumažinę persvarą iki 6 taškų balbieriškiečiai netik kad žengė tolyn link „Dvariuko” bet ir po taiklių A. akavicko bei R. Stankevičiaus tritaškių buvo persvėrusi rungtynes į savo pusę. Deja ne ilgam. A. Tilindė ir D. Šeškus sudrausmino atsipalaidavusius komandos draugus ir už ausų ištempė „Dvariuką“ į pergalę.

„Dvariukas”-Prienų seniūnija – Balbieriškio „Ringis“ 91:89 (25:12; 30:21; 15:31; 21:25)

„Dvariukas”: A. Tilindė 33 tšk., D. Šeškus 26 tšk., A. Adomavičius 12 tšk.

Balbieriškio „Ringis“ : A. Sakavickas 37 tšk., R. Stankevičius 22 tšk., D. Truncė 11 tšk.

Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių informacija