Prienų r. savivaldybėje vyko tradicinis susitikimas su verslininkais

0
1214

Kovo 26 d. Prienų r. savivaldybėje vyko mero Alvydo Vaicekausko inicijuotas susitikimas su LR Seimo nariais Rasa Budbergyte, Andriumi Palioniu, vietos verslininkais.

Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vyr. specialistas Juozas Šiugždinis pristatė artėjančius Vytauto, F. Martišiaus g. rekonstrukcijos darbus, kurie tikrai sukels laikinų nepatogumų ir gyventojams, ir verslininkams. Sutarta kuo plačiau viešinti sprendimus, kuriuos priims Lietuvos automobilių kelių direkcija, organizuojanti minėtus darbus.

Meras A. Vaicekauskas trumpai aptarė kovo 23 d. vykusį susitikimą su Ministru Pirmininku S. Skverneliu dėl visų taip laukiamos kelio Kaunas–Prienai–Alytus rekonstrukcijos. Kol kas gerų žinių nėra – jau daugiau nei 10 metų Lietuvos automobilių kelių direkcija vykdo parengiamuosius darbus, bet iki šiol kelio rekonstrukcija dar nepradėta, darbus planuojama pradėti tik 2021 metais. Verslininkai pritarė nuomonei, kad sutvarkytas kelias ne tik paskatintų Prienų krašto ekonominį augimą ir plėtrą, bet ir užtikrintų saugesnį ir patogesnį susisiekimą. Meras pakvietė verslininkus savo ruožtu kreiptis į Vyriausybę su prašymu paskubinti kelio rekonstrukciją.

Seimo narys A. Palionis sulaukė verslininkų klausimų dėl projekto Nr. XIIP-4688(4) – Lietuvos Respublikos žemės įstatymo Nr. I-446 9 straipsnio pakeitimo įstatymo, dėl atliekų tvarkymo įkainių didėjimo. Seimo narė R. Budbergytė kalbėjo apie investicinio klimato gerinimą Lietuvoje ir apgailestavo, kad verslininkai, kurie moka mokesčius į valstybės biudžetą, kuria darbo vietas, nėra pakankamai vertinami, su jais nesitariama, priimant jiems aktualius įstatymus. UAB „Doleta“ vadovas Vytautas Silevičius pripažino, kad mokestinė aplinka Lietuvoje gana gera, bet administravimas keistinas, o UAB „Scapa Baltic“ vadovas Ramūnas Paražinskas siūlė mažinti socialines pašalpas galintiems dirbti asmenims.

Taip pat diskutuota apie per didelį valdininkų skaičių šalyje bei lėtą jų darbo tempą, didelį biurokratizmą. UAB „Lietuviškas midus“ direktorius Egidijus Valiukevičius kalbėjo apie pernelyg didelį akcizą produkcijai, korupcinį pakuočių tvarkymo modelį. Buvo išsakytas pageidavimas, kad Prienuose veiktų Verslo informavimo centras. Parašiutininkų klubo vadovas Kęstutis Milišauskas pristatė planuojamas veiklas Pociūnų aerodrome ir išsakė nuogąstavimus dėl Kūno kultūros ir sporto departamento vis nesudaromos sutarties su parašiutininkais.

Meras A. Vaicekauskas pasveikino naujai išrinktą Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Prienų atstovybės vadovę Liną Dužinskienę, kuriai palinkėjo sėkmingo darbo, pakvietė bendradarbiauti bei šiais metais kartu pradėti organizuoti konkursą „Pagaminta Prienų krašte“.
 
Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai