Pakuonio mokykla paminėjo 200 metų sukaktį

0
2021

Paskutinis gegužės šeštadienis Pakuonio pagrindinės mokyklos bendruomenei buvo ypatingas – ugdymo įstaiga minėjo 200 metų sukaktį. Šia proga buvo atidengta skulptūra „Į Šviesą“, kurios autorius – buvęs Pakuonio pagrindinės mokyklos mokinys, dabar mokytojas, tautodailininkas Kęstutis Grigonis.

Rytą Pakuonio bažnyčioje buvo aukojamos mišios už mokyklos bendruomenę. Lydimi klebono R. Pilypaičio palaiminimo ir linkėjimų pasidalinti juo su visa bendruomene, mokiniai sugrįžo į šventinį mokyklos kiemelį, kur vyko skulptūros atidengimo ir pašventinimo ceremonija.

Po jos gausi mokyklos bendruomenė – buvę ir esami mokiniai, mokytojai, svečiai – rinkosi į mokyklos salę. Dažnas naujame mokyklos istorijos metraštyje paliko savo palinkėjimus.

Šventės metu Pakuonio pagrindinės mokyklos direktorė A. Vaicekauskienė trumpai pristatė mokyklos istoriją ir knygą „Pakuonio mokyklai – 200 metų“, kurią sudarė bei savo mintimis taip pat pasidalino buvusi lietuvių kalbos mokytoja, ilgametė mokyklos kraštotyros muziejaus puoselėtoja, Lietuvos Respublikos garbės kraštotyrininkė O. Zmejauskienė.

Nuoširdžiai visus pasveikino ir ilgų gyvavimo metų mokyklai, sėkmės joje dirbantiems bei besimokantiems palinkėjo Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, Švietimo skyriaus vedėjas R. Zailskas, Seimo nario A. Palionio padėjėjos V. Petkevičienė, R. Juočiūnienė. Prie sveikinimų prisijungė ir Savivaldybės administracijos direktorė J. Zailskienė, Tarybos Kultūros, švietimo, turizmo ir sporto komiteto atstovai, šventėje dalyvavę Tarybos nariai.

Daug sveikinimų ir linkėjimų mokyklai jubiliejaus proga skyrė Pakuonio seniūnas A. Keturakis, klebonas R. Pilypaitis, buvęs šios mokyklos mokytojas, VDU ŠA prof. dr. B. Šetkus, rajono ugdymo įstaigų atstovai, Pakuonio bendruomenės nariai, kiti svečiai.

Džiugią, pakylėtą šventės nuotaiką kūrė mokinių pasirodymai, buvusių mokytojų ir mokinių prisiminimai, o visą šventę vainikavo Savivaldybės ir Seimo nario dovanotų magnolijų medelių sodinimo akcija.

Težydi, tepuošia mokyklą, tedžiugina visų akis dar daug metų.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai