Meras priėmė tarptautinių švietimo mainų projektų delegacijas

0
987

Kovo 11-15 dienomis Prienų „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje vieši tarptautinių Erasmus+ (KA219) projektų delegacijos iš įvairių Europos šalių – Anglijos, Lenkijos, Kroatijos, Turkijos ir Ispanijos. Partnerių delegacijose po 4 mokinius ir 2 mokytojus.

Priešpaskutinę viešnagės dieną užsienio šalių delegacijas ir jas atlydėjusias „Revuonos“ pagrindinės mokyklos direktorę I. Balčiukynienę bei projekto koordinatorę anglų kalbos mokytoją A. Berezovskają priėmė Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas. Susitikime Savivaldybėje taip pat dalyvavo Švietimo skyriaus vedėjas R. Zailskas, mokyklos koordinatorė Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė L. Jančiukienė.

Savivaldybės meras A. Vaicekauskas pasidžiaugė, kad tarptautiniai projektai nutiesia bendravimo ir draugystės tiltus tarp jaunimo, ir palinkėjo tvirtinti bei puoselėti šiuos ryšius.
Švietimo skyriaus vedėjo R. Zailsko teigimu, tarptautiniai projektai yra ypač svarbūs jauniems žmonėms – jie turi galimybę susipažinti, pažinti skirtingas kultūras, bendrauti tarpusavyje, tiesiog pasaulį padaryti mažesnį. „Labai palaikome ir skatiname savo mokyklas rašyti projektus dalyvauti juose ir taip pažinti pasaulį“, – sakė vedėjas.

Ne tik mokyklos, bet ir Švietimo skyrius aktyviai dalyvauja projektuose, o šiuo metu iš karto pradeda vykdyti net du projektus. R. Zailskas pasidžiaugė, kad balandžio mėn. pradedamas tarptautinis projektas su partneriais iš Ispanijos, jie atvyksta balandžio viduryje. Skyrius taip pat yra įgyvendinęs keletą projektų su kolegomis iš Lenkijos, net tris projektus – su partneriais iš Turkijos. R. Zailskas padėkojo merui už visų gražių iniciatyvų palaikymą bei skatinimą.

Susitikimo metu projekto partneriai pasidalino viešnagės Lietuvoje ir Prienuose įspūdžiais, iš mero daug sužinojo apie kraštą ir Savivaldybės veiklą, padėkojo už nuoširdų priėmimą, o atsisveikindami apsikeitė atminimo suvenyrais.

„Revuonos“ pagrindinė mokykla dalyvauja keturiuose tarptautiniuose projektuose. Pastarasis švietimo mainų paramos fondo finansuojamas projektas „Coding in a Cultural Europe“ („Kodavimas kultūrinėje Europos erdvėje“) vykdomas 2018–2020 metais. Projekto metu siekiama padėti moksleiviams vystyti kompiuterinį mąstymą ir skaitmeninius įgūdžius.

Projektą koordinuojančios „Revuonos“ pagrindinės mokyklos vadovai ir mokytojai tikisi, kad naujų technologijų naudojimas projekto veiklose padės pašalinti socialinius ir kultūrinius barjerus. Mokiniai, naudodamiesi įvairiomis programomis, jau atliko užduotis pristatydami savo šalies architektūrą, žymų rašytoją bei kūrė robotus ir istorijas apie juos.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai