Dramatiškose rungtynėse „Lietkabelis“ po pratęsimo palaužė „Vytautą“ (Video)

0
1578

1Emocijų nestokojusiose rungtynėse Prienų-Birštono „Vytautas“ namuose tik po pratęsimo rezultatu 75:85 (14:16, 25:12, 19:24, 13:19, 4:14) turėjo pripažinti Panevėžio „Lietkabelio“ pranašumą.

Rungtynes spurtu 2:14 pradėjo „Lietkabelio“ krepšininkai, tačiau netrukus 9 taškais iš eilės atsakė „Vytautas“ (11:14) ir iki pirmojo kėlinio pabaigos sumažino deficitą iki 2 taškų (14:16).

Antrojo ketvirčio pradžioje aikštelės šeimininkai rezultatą išlygino (16:16), tačiau panevėžiečiai vėl atstatė pranašumą (18:21). Visgi, tada sekė net 16 „Vytauto“ taškų iš eilės (34:21). Po dviejų kėlinių komandas skyrė 11 taškų – 39:28

„Lietkabelio“ gynėjas Gintaras Leonavičius buvo išvarytas iš aikštelės – pirmajame kėlinyje krepšininkas gavo nesportinę pražangą, o antrajame už kalbas su teisėju gavo techninę pražangą ir turėjo palikti salę.

Per pirmąsias dvidešimt minučių „Lietkabelis“ išmetė net 12 tolimų metimų, tačiau pataikė vos vieną (8% taiklumas). Tiesa, „Vytautas“ taip pat negalėjo pasigirti geru pataikymu iš tolimų distancijų – 4 tritaškiai iš 14-os (29% taiklumas).

„Vytauto“ vidurio puolėjas Artūras Valeika per pirmąją rungtynių dalį pelnė net 12 taškų, atkovojo 5 atšokusius kamuolius ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą. Įdomu ir tai, jog 12 taškų A. Valeika surinko krepšį atakuodamas 100% taiklumu (6/6 dvitašk.).

Po susistumdymo trečiojo kėlinio pradžioje diskvalifikacinę pražangą užsidirbo „Vytauto“ krepšininkas Saulius Kulvietis.

Sėkmingiau kėlinį pradėję panevėžiečiai sugebėjo priartėti ir sumažinti skirtumą iki 7 taškų (48:41). Prieš lemiamą ketvirtį „Vytautas“ turėjo 6 taškų pranašumą (58:52).

Sužaidus porą minučių skirtumas šoktelėjo iki 9 taškų (63:54). „Lietkabelis“ atsakė 8 taškais ir sumažino deficitą iki minimalaus (63:62). Likus žaisti tris minutes „Vytautas“ turėjo 3 taškų pranašumą (68:65). Visgi, netrukus skirtumas sumažėjo iki 2 taškų (71:69) ir lemiamai atakai „Lietkabelis“ turėjo 10 sekundžių. Laimei, Donatas Tarolis paskutinę akimirką pataisė netaiklų komandos draugo metimą ir panevėžiečiams išplėšė pratęsimą – 71:71

Prabėgus pusei pratęsimo „Lietkabelis“ jau turėjo 6 taškų persvarą (72:78), o likus minutei komandas skyrė 8 taškai (72:80). Visgi, Martynas Linkevičius pataikė tritaškį (75:80), tačiau kitoje atakoje Kšištofas Lavrinovičius atsakė dvitaškiu (75:82). Per likusias sekundes „Vytautas“ nesukūrė stebuklo ir pergalę šventė panevėžiečiai – 75:85

„Vytautas“: A. Valeika (10 atk. kam.) 17 tšk., V. Lipkevičius (9 atk. kam.) 14 tšk., S. Kulvietis 12 tšk., M. Kupšas 8 tšk.

„Lietkabelis“: K. Lavrinovičius (9 atk. kam.) 25 tšk., L. Williamsas (6 rez. perd.) 17 tšk., M. Lukauskis (6 atk. kam.) 12 tšk., Ž. Skučas 8 tšk.