Daugiabučių renovacija Prienuose domėjosi Lietuvos televizija

0
528

Lietuvoje įgyvendinama daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa ne vienos Europos valstybės yra vertinama kaip sektinas pavyzdys. Nuo 2013 m. šalyje buvo atnaujinta apie 1800 daugiabučių. Renovacijos procesas tęsiasi, o Prienų r. savivaldybėje jis įgavo ypač didelį pagreitį. Šiuo metu norinčiųjų atnaujinti savo būstus yra daugiau, nei savivaldybei skirta kvotų.

Prienų r. savivaldybė Lietuvoje yra viena iš nedaugelio, kuriose per keletą metų daugiabučių renovacijos srityje pasiekta didelė pažanga. Ypač pasikeitė Prienų miestas, kuriame atnaujinta nemaža dalis gyvenamųjų namų. Gyvenamųjų namų modernizavimo programos įgyvendinimo Prienų r. savivaldybėje tema balandžio 9 d. merą A. Vaicekauską kalbino Lietuvos televizijos žurnalistė R. Lankininkaitė. Interviu metu meras pasidžiaugė, kad renovacija ne tik pagerina žmonių gyvenimo kokybę, bet ir labai keičia miesto veidą. Ne tik išgražėjo miestas, gatvės, visi atnaujinti gyvenamieji namai tapo ekonomiškesni, šiltesni, saugesni. Meras vylėsi, jog nereikės ilgai laukti, kai Prienuose bus renovuoti visi daugiabučiai.  

Savivaldybės įsitraukimas į daugiabučių atnaujinimo programą (padėti, paskatinti, pasidalinti geraisiais pavyzdžiais) buvo teisingas sprendimas, padėjęs kartu su administruojančiąja įmone „Prienų butų ūkis“ pasiekti gerus rezultatus. Apie juos ir būsimus darbus kalbėjo ir UAB „Prienų butų ūkis“ direktorius A. Valatka.

Iki šiol savivaldybėje atnaujinta 33 daugiabučiai, kitų modernizavimo darbai tęsiami. Jau yra patvirtinta Prienų miesto mikrorajonų (Stadiono ir Centro) kvartalinė renovacijos programa, pagal kurią artimiausiu metu bus renovuoti dar 8 daugiabučiai namai Prienų mieste, taip pat papildomai du daugiabučiai rajone (Jiezne ir Balbieriškyje).

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai