„100 iškiliausių Prienų krašto asmenybių“ – Petras Lincevičius

0
1625

Prienų krašto muziejus kviečia prisijungti prie iniciatyvos, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui – „100 iškiliausių Prienų krašto asmenybių“. Kviečiame rinkti labiausiai kraštui nusipelniusių žmonių 100-tuką. Laukiame jūsų pasiūlymų su asmenybėmis, kurios turėtų patekti į šimtuką. Savo pasiūlymus galite atsiųsti el. paštu prienumuziejus@gmail.com, taip pat galite rašyti komentaruose, savo pasiūlymus atnešti į Prienų krašto muziejų, ar paskambinti telefonu 8 682 59394. O, kad jums būtų lengviau apsispręsti ar prisiminti mūsų kraštiečius kiekvieną dieną jums pristatysime po vieną asmenybę nusipelniusią Prienų kraštui ir Lietuvai.

Petras Lincevičius (g. 1990) – tapytojas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys.
P. Lincevičius yra kilęs iš Šilavoto, Prienų r. Jau mokyklos ankstyvose klasėse pradėjo ryškėti būsimojo tapytojo talentas. Lankė dailės užsiėmimus Prienuose, dailės mokyklas Birštone ir Marijampolėje. Vėliau, baigęs Marijampolės Rygiškių Jono Gimnaziją, įstojo į Vilniaus Dailės akademiją, kur 2015 metais sėkmingai apsigynė Tapybos studijų magistro laipsnį.

Parodose dalyvauja nuo 2007 metų. Yra surengęs 8 personalines parodas Lietuvoje, Vokietijoje. Dalyvavęs bendruose projektuose Lietuvoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Lenkijoje, Jungtinėse Amerikos valstijose. Reikšminga ir kita kūrybinė-kultūrinė veikla: freskos „Neegzistuojanti erdvė“ sumanytojas ir bendraautorius „Vytautas Mineral SPA“, Birštonas, LT; Filmo „Rūsys“ paveikslų dailininkas; sukurtas paveikslas „Vinukas ir dratu perrištas akmenukas“ „Paveikslų sode“, Martyno Jankaus muziejuje Bitėnuose.

Nuo 2007 metų dalyvauja, o nuo 2014 metų kuruoja Simpoziumus ir plenerus Šilavoto Davatkyno muziejuje.

Įvertinimas: 2015 Geriausias jaunasis meno mugės ArtVilnius’15 menininkas. 2011 Dalios Gruodienės vardo premija.

„Papasakokite apie savo patį pirmą sąlytį su tapyba. Kada tai įvyko?
Dailės mokyklą lankiau nuo ketvirtos klasės, tačiau į tapybą žiūrėjau kaip į neįdomią pamoką. Pirmą kartą su požiūriu į tapybą kaip į rimtą veiklą susidūriau apie 2000 metus, kuomet tapytojas a. a. Alfonsas Vilpišauskas atvyko kurti į Šilavoto „Davatkyną“ (sakralinis muziejus, Prienų krašto muziejaus padalinys). Pirmaisiais jo viešnagės muziejuje metais į jo veiklą kreipdavau mažai dėmesio, tačiau laikui bėgant man tai pasidarė įdomu. Susipažinau ir su kitais menininkais bei jų kūryba A. Vilpišausko rengiamuose pleneruose. Pirmą kartą aliejiniais dažais tapiau 2007 metais. Juos ir kitas tapymo priemones davė taip pat A. Vilpišauskas.“

Prienų krašto muziejaus informacija

kamane.lt nuotrauka

Komentarai

komentarai