Vytautas Šulskis: „Žaisti „Lietuvos ryte“ ar „Žalgiryje“ būtų svajonės išsipildymas“

0
1613

1Pastaruosius tris sezonus itin naudingai Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) rungtyniavę žaidėjai kaipmat sulaukdavo Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos dėmesio.

Iš 2012-2013 metų sezono galime prisiminti Prienų „Prienų“ lyderį Gediminą Oreliką (18,4 naud.), kuris dabar jau tapo neatsiejamas nuo sostinės klubo.

Prieš porą metų trečiu naudingiausiu lygos krepšininku tapęs „Šiaulių“ legionierius Travisas Leslie (16,9 naud.) taip pat gavo kontraktą iš „Lietuvos ryto“, o pernai tokiu tapo tuos pačius „Šiaulius“ į pergales vedęs Rokas Giedraitis (15,7 naud.).

Šį sezoną neįtikėtinus rezultatus demonstruoja ir LKL grandų dėmesį tikrai turėtų patraukti 27 metų Vytautas Šulskis. Lyginant su praėjusiu sezonu puolėjo naudingumas išaugo net dvigubai.

„Manau, daugiausiai tam įtakos turėjo itin išaugęs žaidimo laikas bei trenerio ir komandos draugų pasitikėjimas manimi“, – teigė šiuo metu naudingiausias LKL žaidėjas.

Šulskis aikštelėje vidutiniškai praleidžia 34,2 minutės, pelno po 14 taškų, dvitaškius meta net 63 proc. tikslumu, atkovoja po 6,5 ir perima po 1,7 kamuolio, atlieka po 2,7 rezultatyvaus perdavimo bei išprovokuoja po 3,9 pražangos.

Universalumo trūkumu Šulskio apkaltinti tikrai negalėtų niekas. Jis per rungtynes renka po 19,3 naudingumo balo. Palyginimui, antroje LKL vietoje esantis Klaipėdos „Neptūno“ lyderis Jerai Grantas renka viso labo po 15,8 naudingumo balo.

Matant tokią situaciją, Šulskis kol kas yra realiausias pretendentas gauti MVP apdovanojimą.

„Labai daug stengiuosi apie jį negalvoti. Tiesiog atiduodu visas jėgas ir kovoju dėl pergalių. Žinoma, jei jį iškovočiau, būčiau itin laimingas. Tai būtų malonus sunkaus darbo įvertinimas“, – neslepia Šulskis.

Negalima nepastebėti ir fakto, jog aukštaūgis rungtyniauja praktiškai be keitimų. Šiemet Šulskis LKL dar nė karto nežaidė mažiau 35 minutes.

„Nuo pat sezono pradžios gaudavau tikrai daug žaidimo minučių ir kūnas tiesiog priprato prie to krūvio. Mano organizmas dar yra jaunas, – juokauja krepšininkas. – Kai sekasi neblogai žaisti, tai ir nuovargis nėra tap jaučiamas. Aišku, visada baisu, kad sezono pabaigoje jėgos išseks, tačiau iškritus iš BBL, dabar žaidžiame tik LKL, prie mūsų komandos prisijungė Tauras Jogėla, o kiek girdėjau, klubas dar ieško pastiprinimo aukštaūgių grandyje.“

„Vytautas“ jau yra įpratęs, kad po sezono formuoti komandą dažniausiai reikia iš naujo, nes puikius rezultatus rodžiusius žaidėjus išgraibsto Lietuvos grandai arba užsienio klubai.

Jau dabar tarp komentatorių internete netyla kalbos, kad tiek „Lietuvos rytas“, tiek Kauno „Žalgiris“ neturėtų pro akis praleisti savo karjeros sezoną žaidžiančio 27 metų puolėjo.

„Stengiuosi negalvoti apie kitus metus. Dabar svarbiausia tiesiog sėkmingai ir be traumų pabaigti šį sezoną, bet jei sulaukčiau dėmesio iš grandų užsivilkti vienos ar kitos komandos marškinėlius, tai būtų svajonės išsipildymas“, – paatviravo Šulskis.

Jau sykį – 2011 metais „Žalgiris“ buvo pasirašęs sutartį su ką tik iš JAV grįžusiu Šulskiu. Tuomet konraktas buvo sudarytas vieneriems metams su galimybe jį pratęsti dar dvejiems. Visgi tada Šulskis net neapsivilko žalgiriečių aprangos – buvo paskolintas Kėdainių „Nevėžiui“ ir atstovaudamas jam vidutiniškai rinkdavo po 6,5 taško.

Visgi Šulskis tikisi sulaukti antrojo šanso iš Lietuvos grandų.

Mokslus už Atlanto baigusio lietuvio negąsdina ir praeities pavyzdžiai, kuomet silpnesnėse komandose žibėję krepšininkai tiesiog vegetuodavo ant stipresnių ekipų atsarginių žaidėjų suolelio.

„Jeigu jie norėtų mane matyti savo komandoje, reiškia, suteiktų galimybę kovoti dėl minučių aikštelėje. Suprantu, kad tikrai nebūtų prižadėtas kažkoks žaidimo laikas. Viską reikia išsikovoti pačiam“, – savo kovingą charakterį demonstravo puolėjas.

Šulskis džiaugiasi, kad sunkus darbas pradeda nešti vaisių ir atsipirkti.

„Toks buvo mano gyvenimo tikslas – žaisti krepšinį profesionaliai. Net ir žaidžiant JAV universitete galvojau tik apie tai. Siekiau to sunkiu darbu treniruotėse ir rungtynėse.

Man didžiausia motyvacija yra tiesiog meilė krepšiniui, užaugau su krepšinio kamuoliu, – teigė Šulskis. – Nuo pat mažens myliu šį žaidimą. Noriu žaisti kiek įmanoma ilgiau ir, manau, baigęs karjerą nenutolsiu nuo krepšinio.“

basketnews.lt informacija

Komentarai

komentarai