„Vytautas“ iškrito iš LKL

0
3834

Devynerius metus Lietuvos krepšinio lygoje žaidęs Prienų-Birštono „Vytautas“ turi pasitraukti iš pirmenybių. Aštuonerius metus komandą treniravęs Virginijus Šeškus sako, kad po balsavimo LKL valdybos posėdyje pamatė tikruosius žmonių veidus.

Šiandien sprendėsi „Vytauto“ likimas LKL. Jeigu valdybos nariai būtų nusprendę didinti komandų skaičių iki 12, tuomet lygoje būtų žaidęs ir „Vytautas“, ir „Jonava“, ir Šakių „Vytis“.

Bet tai nenutiko. Už balsavo 4 valdybos nariai, prieš 6, o du susilaikė.

Idėją didinti komandų skaičių palaikė Kauno „Žalgiris“, Panevėžio „Lietkabelis“, Kėdainių „Nevėžis“ ir „Vytautas“. Prieš pasisakė Klaipėdos „Neptūnas“, Vilniaus „Lietuvos rytas“, „Šiauliai“, Alytaus „Dzūkija“, Pasvalio „Pieno žvaigždės“ ir Utenos „Juventus“.

LKL paskelbė, kad susilaikė LKL prezidentas Remigijus Milašius ir LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas. Jie sprendimo teisę paliko klubams.

Toks sprendimas nustebino „Vytauto“ trenerį ir klubo veidą Virginijų Šeškų. Prienų klubo atstovai buvo kalbėję su kitomis LKL komandomis ir sulaukę jų palaikymo, tačiau per balsavimą šios ekipos pasirinko priešingai.

„Sprendimas nustebino dėl to, jog kai kurie žmonės pasirodė, kas yra kas, – sakė Šeškus. – Sezono metu kitiems klubams buvo sunkiau ir mes su jais kalbėjome, kad reikia vieni kitus palaikyti. Dabar su žmonėmis šnekėjome vienaip, o jie nubalsavo atvirkščiai. Iš pradžių posėdyje buvo pasisakymai ir labai daug kas palaikė Prienus. O kai reikėjo balsuoti, tai…

Aš gyvenime esu toks žmogus, kad jeigu pažadu, tai per galvą verčiuosi, kad tai ir padaryčiau. 9 metus žaidėme lygoje. Manau, kad jeigu yra bent menka galimybė, LKL klubai turėtų vienas kitą palaikyti. Neaišku, kaip vėliau gyvenime viskas gali susiklostyti.

Galbūt kai kurioms komandoms Prienai nepatinka. Per visą laiką buvo tokių, kurie įgeldavo. Nemanau, kad čempionatas nukentėtų, jeigu būtų padidėjęs komandų skaičius.“

Šeškų labiausiai nustebino Alytaus „Dzūkijos“ ir „Šiaulių“ balsavimas prieš, kadangi šie klubai patys galėjo neseniai palikti lygą. „Šiauliai“ paskutinę vietą užėmė 2016-2017 m. sezone, o „Dzūkija“ – 2015-2016 m. sezone. Visgi NKL komandos į LKL nesikėlė, tad jos išsaugojo sausą kailį.

„Aš, būdamas jų vietoje, būčiau balsavime bent susilaikęs. Tai klubai, kurie patys galėjo iškristi. Jie turėjo suprasti Prienus, kad tai gali bet kam nutikti. Yra kaip yra. Žinote, svarbiausia yra likti savimi. Tuo gyvenimas nesibaigia“, – kalbėjo Šeškus.

„Vytautas“ atsidūrė dviprasmiškoje situacijoje. Klubas pirmą kartą po ilgos pertraukos neturi skolų, tačiau tam, kad pasiektų stabilią finansinę padėtį, turėjo paaukoti vietą LKL.

„Ne paslaptis, kokia situacija šiemet buvo ir Klaipėdoje, ir Kėdainiuose. Niekam nėra lengva, Lietuva nėra didelė. Labiausiai gaila, kad mes rizikavome, atvažiavo Ballai, stengėmės užglaistyti skolas. Galėjome pasikviesti dar stipresnių žaidėjų, bet norėjome vieną kartą pagaliau susitvarkyti finansus. Taip išėjo, kad tai darydami, paaukojome sezoną“, – kalbėjo 51-erių treneris.

Tiesa, „Vytautas“ dar turi menką galimybę likti LKL, jeigu Šakių „Vytis“, kuris kelsis žaisti į Garliavą, neįvykdys LKL licencijavimo reikalavimų.

basketnews.lt informacija

A. Pliadžio nuotrauka

Komentarai

komentarai