Vyko susitikimas su Kultūros paveldo departamento vadovais ir specialistais

0
146

Liepos 8 d. vyko susitikimas su Kultūros paveldo departamento vadovais ir specialistais.

Aptarta susikaupusios problemos dėl buvusio Prienų karinio miestelio pastatų, įtrauktų į kultūros paveldo objektų sąrašą. Savivaldybei pagerinus infrastruktūrą, dalis šių pastatų jau yra tvarkomi, kitus įsigiję nauji šeimininkai taip pat turi planų, tačiau yra ir beviltiškų. Vienas iš jų – buvęs valgyklos pastatas. Jeigu būtų panaikintos pastato vertingosios savybės, savivaldybė inicijuotų jo perėmimą ir ieškotų galimybių sutvarkyti.

Taip pat buvo aptartas klausimas dėl suformuotų sklypų gyvenamųjų namų statybai. Šiuo metu dėl apribojimų sklypų savininkams neleidžiama vykdyti statybų, o žmonės ir savivaldybė jaučiasi padėties įkaitais. Jeigu būtų galimybė pervertinti kultūros vertybių vertingąsias savybes, sumažinti objekto teritoriją, pakeisti apsaugos reglamentą, palikus atitinkamus statybos kultūros paveldo teritorijoje reikalavimus, klausimas būtų išspręstas. Kultūros paveldo departamento atstovai pažadėjo paieškoti galimybių, kaip šią problemą išspręsti.

Paveldosaugininkams taip pat buvo pristatytos šalia kareivinių sutvarkytos ir atnaujintos viešosios erdvės, kurios ryškiai skiriasi nuo šalia esančios teritorijos. Todėl didelis mūsų noras – kad kareivinių teritorija, priklausanti kultūros paveldui, būtų sumažinta. Nesuprantama, kodėl tokia didelė teritorija įtraukta į saugomų kultūros paveldo objektų sąrašą, juk tai tik stabdo šios teritorijos sutvarkymą ir įveiklinimą.

Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas

Komentarai

komentarai