Vyko paskaita „Sveikatai palanki mityba“

0
1100

Kovo 14 d. vyko paskaita „Sveikatai palanki mityba“, kurią skaitė Raminta Bogušienė – sveikatai palankaus maisto technologė ir mitybos specialistė, KTU magistrė maisto technologijos srityje, maisto saugos ir kokybės specialistė, ekologiškų maisto produktų sertifikavimo ekspertė, sveikos gyvensenos propaguotoja, direktorė ir steigėja VšĮ „Sveikatai palankus”, straipsnių autorė.

Paskaitos metu lektorė kalbėjo apie sveikatai palankią mitybą. Sveikatos rodiklis – nuolat energingas ir sveikatos sutrikimų neturintis žmogus, kurio kraujyje visada yra stabilus cukraus kiekis. Mieguistumas, energijos stoka arba trumpalaikis hiperaktyvumas rodo, kad mityba nėra sveikatai palanki. Reguliarumas – viena iš pagrindinių mitybos sąlygų, leidžiančių išsaugoti sveikatą.

Paskaitos klausytojai buvo mokomi, kaip atskirti prekybos vietose sveikatai palankius maisto produktus, kaip nesusivilioti marketingo gudrybėmis, kokia mityba pilnavertė ir subalansuota, kaip gaminti, kad išliktų kuo daugiau maistinių medžiagų ir vitaminų.

Prienų r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

 

Komentarai

komentarai