Vidaus reikalų viceministro viešnagė Prienuose ir atnaujintų Pakuonio ugniagesių komandos patalpų pristatymas

0
299

Lapkričio 4 d., dalyvaujant Prienų r. savivaldybės vadovams, Vidaus reikalų ministerijos, LR Seimo, Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, UAB „Prienų butų ūkis“, Pakuonio seniūnijos atstovams ir kitiems svečiams, iškilmingai atidarytos ir pašventintos Prienų r. savivaldybės priešgaisrinės tarnybos (PT) Pakuonio padalinio patalpos, kurios atnaujintos savivaldybės biudžeto lėšomis.

Prienų r. savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas Jonas Kvietkauskas papasakojo, kokie atnaujinimo darbai buvo atlikti, aprodė atnaujintas ugniagesių budėjimo, persirengimo, poilsio, asmens higienos patalpas. Anot vadovo, pastatas pradėtas restauruoti ir užbaigtas šiais metais. Statybos darbams talkino „Prienų butų ūkis“. „Darbai vyksta ir kitose komandose: pernai – Jiezne, šiemet – Pakuonyje, kitais metais planuojama Stakliškėse. Džiugu, kad yra Savivaldybės vadovų, Tarybos narių palaikymas, o mums yra kur tobulėti“, – sakė J. Kvietkauskas.

Pasak Savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko, Savivaldybė prieš keletą metų ėmėsi didesnių Priešgaisrinės tarnybos atnaujinimo darbų. „Mūsų siekis, kad visų Priešgaisrinės tarnybos komandų žmonės turėtų tinkamas darbo sąlygas, gerą įrangą“, – pabrėžė meras, dėkodamas kolektyvui, kuris prisidėjo savo darbu prie patalpų atnaujinimo. PT vadovui J. Kvietkauskui meras linkėjo ir toliau tobulinti tarnybą.

Mero pavaduotoja L. Jakinevičienė padėkojo Savivaldybės tarybos nariams, kurie priėmė svarbius sprendimus, o tarnybos komandai palinkėjo sėkmės atsakingame darbe. Administracijos direktorė J. Zailskienė linkėjo saugumo, sveikatos, būti gera komanda ir dirbant, ir bendraujant kolektyve.

Sveikinimo žodžius tarė LR Seimo narys Andrius Palionis, Pakuonio seniūnijos seniūnas Antanas Keturakis.

Vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas atkreipė dėmesį, jog savivalda rimtai rūpinasi bendruomenės saugumu bei ugniagesių darbo sąlygomis. Viceministras pasidžiaugė puikiais pokyčiais, po kurių, anot jo, neliko skirtumų tarp mūsų ir Norvegijos, kur teko lankytis, regioninių komandų, padėkojo ir pasveikino visus žmones, globojusius, inicijavusius bei prisidėjusius prie šio projekto.

Vėliau viceministras, lydimas Savivaldybės vadovų ir Kauno PGV Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininko Gintauto Baltrimo, apsilankė Prienų PGT, domėjosi ugniagesių gelbėtojų darbo sąlygomis, parengties resursais, pajėgų aprūpinimu gaisrų gesinimo ir gelbėjimo technika. Kartu dalyvavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas, Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vadovas Vidas Barauskas, kiti pareigūnai.

Diskusija su aukštais pareigūnais pratęsta Prienų r. savivaldybėje, kur prie Savivaldybės vadovų komandos prisijungė Bendrojo skyriaus vedėja Jūratė Mickevičienė.

Viceministras V. Dmitrijevas pristatė ruošiamą priešgaisrinės saugos reformą ir užtikrinimo gaires, kurių tikslas kompleksinis strateginių sprendimų rinkinys, numatantis priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų vystymosi kryptis artimiausiems dešimt metų. Taip pat LR civilinės saugos įstatymo pakeitimo projektą ir pagrindinius akcentus. Keletas iš jų: būtų sukurtas naujas padalinys – Nacionalinio saugumo krizių valdymo centras, įsteigta nauja pareigybė – parengties pareigūnas, kuris koordinuotų savivaldybės ir savivaldybėje esančių kitų įstaigų ir ūkio subjektų pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms, neliktų savivaldybėse Ekstremaliųjų situacijų komisijų, liktų tik Operacijų centrai ekstremaliųjų situacijų prevencijai vykdyti.

Savivaldybės meras A. Vaicekauskas pažymėjo, kad jau seniai reikėjo didesnių pokyčių dėl priešgaisrinių tarnybų darbo pagerinimo, todėl Savivaldybė nematė kito būdo, kaip imtis pačiai investuoti ir gerinti sąlygas. Anot mero, savivaldybės nebijo atsakomybės ir imasi iniciatyvų, tik ne visada tai pastebima.

Viceministrui paliko įspūdį Prienų r. savivaldybės požiūris ne tik į priešgaisrinės tarnybos veiklą, bet ir išankstinis pasiruošimas krizėms, kai jų dar nebuvo, gebėjimas valdyti situaciją. Pandemijos iššūkiai, prieglobsčio prašytojų apgyvendinimas, priedangų suskaičiavimas ir sužymėjimas dar prieš ministerijos išsiųstus prašymus savivaldybėms, darbas su ukrainiečiais, nuolatinis bendradarbiavimas su valstybine priešgaisrine gelbėjimo tarnyba – tai patirtys, kuriomis galima dalintis su kitais. Anot Administracijos direktorės J. Zailskienės, vietos lygmeniu savivalda su iššūkiais susitvarko, tačiau dar trūksta bendradarbiavimo tarp institucijų ir organizacijų valstybės mastu. Diskusijoje taip pat buvo aptartas Vidaus reikalų ministerijos inicijuotas bandomasis priešgaisrinės saugos modelis, kurio metu bus sujungtas valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir vienos iš savivaldybių priešgaisrinės tarnybos pajėgų valdymas ir funkcijos, tačiau Prienų r. savivaldybė tokios ministerijos pozicijos nepalaiko ir neplanuoja dalyvauti bandomajame modelyje. Savivaldybė jau keletą metų pati investuoja į priešgaisrinės tarnybos infrastruktūros, technikos atnaujinimą, mokymus, šia kryptimi bus dirbama ir toliau.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai