Mini namų idėja: kam pirkti butą, jei už tą pačią kainą galima įsigyti namą

0
3427

1Esant paklausai atsirado ir pasiūla. Šį kartą dar mažesnių namukų – Užliedžiuose statomas kvartalas namų, kurių plotas tesiekia 50 kvadratinių metrų. Tiesa, namukas bet kada gali „užaugti“. Giraitėje prieš porą metų išdygo nedidelių namų kvartalas.

Sparčiai nedidelių namų valdos plečiasi Romainiuose bei Vijūkuose. Neatsilieka ir Užliedžiai, kur siūlomi bene mažiausi nuosavi namukai Lietuvoje.

Tuo metu nekilnojamojo turto agentūros „Oberhaus“ Vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovas Saulius Vagonis tvirtina, kad maži namukai nėra naujovė, tačiau tokių mažų dar nebuvo pasiūlyta. Kartu jis sutinka, kad atsiras norinčių gyventi ir tokiame ankštame name.

Prie Kauno statomų namukų plotas siekia 50-60 kvadratinių metrų. Teigiama, kad namas suprojektuotas taip, kad esant poreikiui jį bet kada būtų galima praplėsti.

„Mintis tokia, kad namas auga su žmogaus poreikiais. Tarkime, žmogus turi pinigų butui, bet labai norisi sėslumo. Nusiperka namuką, į kurį su vienu vaiku puikiai telpa. Vėliau atsiranda poreikis garažui – yra numatyta vieta garažui. Atsiranda dar vienas vaikas – yra galimybė statyti priestatą ir turėti dar vieną kambarį. Jei reikia sandėliuko – yra numatyta vieta sandėliui. Gyveni visada toje pačioje vietoje, o gyvenimo pradžia nebrangi. Už buto kainą perki namuką, o paskui pristatai kaip nori ir turi savo individualų namą“, – sako nekilnojamojo turto agentūros „011” atstovas Mantas Jaruševičius.

Skaičiuojama, kad toks namukas su 5-6 arų žemės sklypu kainuoja iki 50 tūkst. eurų.

Kol kas sunku spręsti, kokia bus naujųjų namukų, kurie vis dar statomi, paklausa, nes tai naujiena ne tik Kaune, bet ir Lietuvoje. Iki šiol pakaunėje buvo itin paklausūs kotedžai su nedideliu plotu žemės. Specialistai pastebi, kad kauniečiai itin mėgsta turėti nuosavą žemės kampelį. Tiesa, plotai prie kotedžų tampa per ankšti.

„Visi įprato prie kotedžių, su 1-1,5 aro žemės. Daug klientų prašo, kad būtų daugiau žemės. Iš esmės tai yra konkurentas sodų bendrijų namams. Nes ten namai paruošti gyvenimui ir už juos moki 150 tūkst. Lt Bet vistiek gyveni sodų bendrijoje – neturi šviesolaidinio interneto, neturi miesto vandentiekio ir nuotekų ir taip toliau“, – sako M. Jaruševičius pridurdamas, kad visos šios komunikacijos Užliedžiuose yra.

Susitaikys su tuo, kad gyvena ankštame name

Nekilnojamojo turto agentūros „Oberhaus“ Vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovas Saulius Vagonis sako, kad pakaunėje siūlomi namukai nėra didelė naujiena. Panašus pasiūlymas prieš keliolika metų buvo sostinėje. Tiesa, tokio mažo ploto namų, kaip Užliedžiuose, dar nėra buvę.

„Tokį formatą statytojai Vilniuje buvo pasirinkę dar labai seniai – gal prieš 10 metų ar dar seniau. Buvo toks bandymas ir jis buvo pakankamai sėkmingas. Dabar mažas būstas nieko nestebina. Maži namukai, maži butukai nėra naujovė. Vilniaus užmiesčiuose esančiuose sklypuose viena bendrovė nusprendė statyti nedidelius namus. Tais laikais buvo įprasti 200-250 kv. m. ploto namai. Bendrovė nusprendė pasiūlyti mažesnius. Tiesa, gal tada nebuvo 50 kv. m. ploto namų – gal buvo 70, 80 kv. m. Tuomet tai atrodė labai gal net juokinga ir ekscentriška. Bet paklausia atsirado, nes žmonėms individualus būstas visada yra pranašesnis nei butas“, – teigė S. Vagonis. Specialistas neabejojo, kad mažieji namukai ras savo pirkėjus ir pakaunėje.

„Yra žmonių, kurie su mažu plotu susitaiko. Jei yra labai normaliai išspręsta plėtros galimybė tai visada atsiras šeima, kuri susitaikys, kad gyvens tikrai ankštame name, bet žiūrės į perspektyvą. Dalis tų žmonių perspektyvos niekada neišnaudos. Kiti galbūt pasistatys šeimos poreikius atitinkantį būstą. Aš nusiteikęs pozityviai. Jei tie namai racionaliai suplanuoti jie suras savo pirkėjus“, – įsitikinęs S. Vagonis.

Gera

Komentarai

komentarai