Turizmas Lietuvoje. Kas užsieniečius traukia į Lietuvą ir kaip jie vertina mūsų šalį?

0
4087

2017 metų lapkričio mėnesį sporto pasaulį sudrebino žinia, kad garsioji amerikiečių Ball‘ų šeimyna keliasi žaisti krepšinio į nedidelį Prienų miestelį. Ball‘ai – krepšinio ir interneto garsenybės, turinčios savo realybės šou, kurį kiekvieną savaitę žiūri milijonai žmonių. Pasklidus šiai žiniai, daugybė amerikiečių ėmė ieškoti informacijos apie Lietuvą ir Prienus. Milijonai žmonių sužinojo apie mūsų valstybę, o tokios reklamos nenupirksi už jokius pinigus. Potencialiai tai turėtų paskatinti turistų, norinčių atvykti į mūsų šalį, srauto didėjimą.

Apskritai, turizmo sfera ir toliau sparčiai plečiasi, o kelionės ir nauji kraštai traukia vis daugiau žmonių. Interneto platybėse be galo daug informacijos apie tai, ką galima pamatyti kitose šalyse, kur verta pavalgyti, kokius suvenyrus vežti, kiek kas kainuoja ir t.t. Lietuva taip pat stengiasi neatsilikti ir garsinti savo, kaip patrauklios turistams šalies, vardą. Airinme nusprendė pasidomėti, kas užsienio turistams labiausiai patinka Lietuvoje ir kokie atsiliepimai apie mūsų kraštą ir lankytinus objektus sklando internetinėje erdvėje. O įspūdžiai tikrai malonūs!

Ką užsieniečiai kalba apie Lietuvą internetiniuose forumuose

Populiarusis interneto diskusijų puslapis Reddit per mėnesį sulaukia maždaug 1,7 mlrd. lankytojų srauto. Tarp gausybės įvairiausių pokalbių temų čia galima rasti ir užklausų apie tai, kokia šalis yra Lietuva. Į diskusiją įsitraukė nemažai internautų iš užsienio, kurie puolė dalintis savo atsiliepimais apie mūsų kraštą. Lenkams labiausiai įsiminė kokybiški pieno produktai, skanūs alkoholiniai gėrimai ir ramūs žmonės. Prancūzai žino apie aukštą Lietuvos krepšinio lygį. Amerikiečiai žavisi gražiomis lietuvaitėmis teigdami, kad „jei vesi lietuvę – tavo vaikai bus gražūs“. Vokiečiams patinka lietuviška virtuvė, o ypač cepelinai. Čekus žavi Lietuvos gamta, o rusus – Vilniaus architektūra ir žaliuojanti gamta.

Tame pačiame Reddit galima rasti daug patarimų, ką užsieniečiams pamatyti Lietuvoje. Čia dominuoja Vilniaus senamiestis ir Gedimino pilis, Trakų pilis, Druskininkai ir jų SPA malonumai. Kiti rekomenduoja nepamiršti ir Kauno, kur tiesiog būtina pasivaikščioti Laisvės alėja bei pamatyti Soborą.

Kas labiausiai traukia užsienio turistus Lietuvoje

Pateikus užklausą apie Lietuvą populiariajame TripAdvisor kelionių puslapyje, galima iš karto pastebėti, kad ir čia užsieniečiams iš esmės didžiausią įspūdį palieka Vilnius ir Trakai. Prie viso to mūsų šalies svečiai sutartinai prideda Kryžių kalną ir Kuršių Neriją.

Kuršių Nerija sulaukė be galo daug teigiamų užsienio svečių atsiliepimų. Jiems tai yra puiki vieta padaryti fantastiškų nuotraukų. Žiemą čia apsilankiusiems anglams didelį įspūdį paliko užšalusi Baltijos jūra ir ramiai žvejojantys žvejai. Iš Hong Kongo į Lietuvą atvykęs Stefanas Kuršių Neriją pavadino unikalia vieta, tačiau perspėja kitus, kad žiemą čia nelabai yra ką veikti. Norvegai, švedai, belgai taip pat žavisi nuostabia Kuršių Nerijos gamta, senoviniais žvejų kaimeliais ir rekomenduoja visiems aplankyti šią vietą. Šiltuoju metu laikų Lietuvoje apsilankę užsienio turistai sutartinai teigia, kad Kuršių Nerija – puiki vieta pasivažinėjimams dviračiais. Portugalai sako, kad tokios atmosferos, kokia yra Kuršių Nerijoje, nerasite niekur kitur Lietuvoje. O štai kanadiečiams pasivažinėjimas Kuršių Nerija dviračiais tapo geriausiu būdu užbaigti viešnagę mūsų šalyje.

Pasivaikščiojimai po Vilniaus senamiestį užsieniečiams taip pat yra viena populiariausių pramogų Lietuvoje. Prancūzams čia labiausiai patiko spalvoti gotikinio stiliaus pastatai ir nedidelės jaukios kavinukės bei saugi aplinka. Lenkai prie viso to dar pridėjo pigų alų, kas, lyginant su kainomis Lenkijoje, gali atrodyti šiek tiek keista. Iš Jungtinės Karalystės atvykęs Davidas tiesiog įsimylėjo Vilniaus senamiestį ir nuostabius čia esančius pastatus. Graikas Kostas norintiems geriau pažinti Vilnių rekomenduoja mieste praleisti daugiau nei vieną dieną, o jam įspūdį paliko ir tai, kad skaniai pavakarieniauti Vilniaus senamiestyje galima net ir vėlai vakare. Vilniuje apsilankę svečiai iš tolimosios Australijos taip pat atsiliepė tik teigiamai: skanus maistas, gausybė restoranų, o svarbiausia, nėra milžiniškų žmonių minių. Vienas sostine susižavėjęs svečias iš Singapūro rekomenduoja būtinai nusisamdyti vietinį gidą, kuris pagyvins ekskursiją po miestą, o viešnagę geriausia užbaigti kavinėje ar restorane. Vilniuje taip pat svečiavosi turistai iš Bulgarijos, Kataro, Omano, Vokietijos, Čekijos ir visi jie sutartinai pabrėžia, kad Vilniaus senamiestyje egzistuoja unikali aplinka ir tai yra vieta, kurią tiesiog būtina aplankyti svečiuojantis Lietuvoje.

Trakų pilis yra kitas populiarus taškas, į kurį užsieniečiai rekomenduoja būtinai nuvažiuoti viešint Vilniuje. Turistai teigia, kad Trakų pilis yra ideali vieta gražioms nuotraukoms. Svečiai iš Kataro, Ispanijos, Didžiosios Britanijos, Islandijos, Indijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Šveicarijos ir kitų valstybių paliko tik teigiamus atsiliepimus. Daugeliui Trakai yra puiki vieta poilsiui gryname ore, pasivaikščiojimams ir tiesiog miestelis, kuriame galima pasislėpti nuo miesto triukšmo. Tiesa, didžioji dalis užsienio turistų pirmenybę teikia ekskursijoms aplink pilį, o ne jos viduje, nes, pasak mūsų svečių, ežero ir gamtos apsuptyje Trakų pilis atrodo kur kas įspūdingiau.

Be abejo, didžiausią nuostabą Lietuvos svečiams kelia Kryžių kalnas. Užsieniečiams tai yra visiškai naujas ir neįprastas vaizdas, kuomet vienoje vietoje galima pamatyti tiek daug įvairiausių dydžių ir formų kryžių. Čia lankėsi turistai iš Singapūro, JAV, Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Graikijos, Baltarusijos, Australijos ir kitų šalių. Sprendžiant pagal atsiliepimus, visiems Kryžių kalnas paliko nepamirštamą įspūdį, o šią vietą rekomenduoja aplankyti praktiškai visi mūsų šalies svečiai. Kaip privalumą jie dar pateikia nemokamą automobilių stovėjimo aikštelę ir nedideles kainas. Aplankyti Kryžių kalną rekomenduoja ir britų žiniasklaidos gigantas „The Daily Telegraph“.

Į Lietuvą pasisvečiuoti atvykusiems turistams patinka mūsų architektūra – susižavėjimo kupinų atsiliepimų susilaukė Šv. Onos bažnyčia, Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia, Pažaislio vienuolynas, Aušros vartai. Užsieniečiai gerai įvertino ir mūsų šalies muziejus: Pinigų muziejų, Gintaro muziejų, Genocido muziejų, Grūto parką, IX fortą. Turistai, kuriems patiko Lietuvos gamta, taip pat siūlo nuvykti į Rumšiškes ir Aukštaitijos nacionalinį parką.

Kaip Lietuvą mato keliaujantys vlogeriai

Daugelis turbūt esate girdėję apie blogus – asmeninius internetinius puslapius, kuriuose žmonės dalinasi savo pomėgiais, veikla, išgyvenimais ir t.t. Vlogeriai daro tą patį – skirtumas tik tas, kad pastarieji viską filmuoja, o ne rašo. Populiariausi vlogeriai uždirba tikrai nemažus pinigus, o juos seka šimtai tūkstančių žmonių. Egzistuoja ir siauresnė vlogerių rūšis – tai žmonės, kurie filmuoja savo keliones ir, pasitelkdami vaizdinę medžiagą, apie aplankytus kraštus išsamiai pasakoja savo Youtube kanaluose. Apie Lietuvą čia taip galima rasti nemažai video medžiagos.

Į Lietuvą atvykęs amerikietis Evanas Edingeris, kurio Youtube kanalą seka net 127 tūkst. žmonių, sukūrė vlogą apie Lietuvą, kuri, atrodo, jam patiko. Evanui didelį įspūdį paliko ant ežero kranto esanti kaimo turizmo sodyba, puikus oras ir jauki Vilniaus miesto atmosfera. Video klipą peržiūrėjo net 210 tūkst. žmonių. Nors išsamios informacijos apie lankytinas mūsų šalies vietas nėra, tačiau daugelis jį peržiūrėjusių žmonių teigė, kad Lietuva kur kas gražesnė, negu jie įsivaizdavo. Neabejotinai, tai dar vienas pliusas Lietuvos turizmui.

Kara ir Nate‘as – amerikiečių pora, nusprendusi viską mesti ir apkeliauti 100 pasaulio valstybių. Net 178 tūkst. prenumeratorių savo Youtube kanale turinti pora nepraleido užsukti progos ir į Lietuvą. Jų tikslas buvo aplankyti Kryžių kalną. Nors amerikiečiams užkliuvo šaltas oras rugpjūčio mėnesį, Kryžių kalnas ir nedidelės kainos jiems paliko teigiamą įspūdį. Šį video peržiūrėjo net 260 tūkst. žmonių, tad žinia apie šventą Lietuvos vietą pasklido tikrai plačiai.

Beje, Youtube galima rasti ir „The New York Times“ įkeltą video apie Vilnių, kuriame mūsų šalies sostinė pristatoma kaip unikalus miestas, į kurį žmonės nori sugrįžti vėl ir vėl. Čia pristatomi lietuviški muziejai, parduotuvės, maistas ir desertai. Šį video peržiūrėjo beveik 100 tūkst. žmonių, o Vilnius taip pat sulaukė šiltų internautų iš užsienio atsiliepimų.

Nors jau minėtos Ball‘ų šeimynėlės dėka apie Lietuvą išgirdo milijonai žmonių, mes taip pat galime prisidėti prie Lietuvos, kaip turistinės valstybės, garsinimo. Nebijokime kviesti užsieniečių draugų į Lietuvą, aprodykime jiems mūsų sostinę, nuostabų pajūrį, fantastišką gamtą, turtingus muziejus ir pavalgydinkime gardžiais lietuviškais patiekalais. Galbūt mums, ištisus metus gyvenantiems Lietuvoje, mūsų šalis atrodo nuobodi ir neverta dėmesio. O jei pradėsime Lietuvą lyginti su Graikija, Italija ir kitomis milžiniškais turistų srautais galinčiomis pasigirti šalimis… Tačiau Lietuvos žavesys ir slypi jos turtingoje istorijoje, unikalioje aplinkoje, kurioje galima mėgautis miestų teikiamomis pramogomis, o pavargus nuo visko staigiai atsipūsti gamtos apsuptyje. Turtingos šalys to neturi, o milžiniški turistų srautai seniai sugriovė turistinėse šalyse vyravusią savitą atmosferą – viskas tapo komercializuota ir prarado savo žavesį. Lietuva vis dar išlaiko savo ypatingą veidą, o tai, kas mums yra įprasta ir jau nebeįdomu, užsieniečiams tampa tikra atgaiva ir naujais potyriais. Internete sklindantys atsiliepimai apie Lietuvą tik įrodo, kad mes esame įdomūs pasauliui ir turime tuo didžiuotis.

www.airinme.com/lt

Artiomas Marchockis

Komentarai

komentarai