„Tautiška giesmė“ skambėjo ant piliakalnių ir prie paminklo Lietuvos 1000-mečiui Prienuose

0
1724

Šie metai ypatingi Lietuvai – minimi Piliakalnių metai, tad „Tautiška giesmė“ liepos 6-ąją skambėjo ant 100 šalies piliakalnių, tarp jų ir ant Prienų r. savivaldybės piliakalnių – Dukurnonių (Paukščių), Pagaršvio, Pašlavančio, Pačiudiškių, Bačkininkėlių.

Prienuose jau tapo tradicija liepos 6-ąją – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – susirinkti prie paminklo Lietuvos 1000-mečiui. Tai dar viena prasminga proga, kai prieniškiai visi kartu gali išreikšti pasididžiavimo savo valstybe ir pagarbos jos istorijai jausmus, sugiedoti „Tautišką giesmę“, pavakaroti prie vienybės laužo.

Šiais metais, kaip ir kasmet, prie nemažo būrio patriotiškai nusiteikusių, tautiškai pasipuošusių, su trispalvėmis rankose atvykusių prieniškių prisijungė Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorius E. Visockas, Tarybos nariai.

„Švęsti Valstybės dieną kartu su visais lietuviais yra didelis džiaugsmas ir pasididžiavimas. Tegu ši graži tradicija bei nusiteikimas įkvepia kiekvieną mūsų būti savo valstybės dabarties ir ateities kūrėjais. Tapkime svarbiais ir aktyviais savo šalies gyvenimo dalyviais. Stiprinkime savo valstybę gražiais ir prasmingais darbais“, – susirinkusiems linkėjo Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas.

„Tautišką giesmę“ giedoti pradėjo atlikėjas Lukas Bartulis, prie jo prisijungė Prienų kultūros ir laisvalaikio centro vokalinis ansamblis „Pienė“, choro „Šilas“ dainininkai, šokėjų kolektyvai „Trapukas“, „Vajaunas“, susirinkusieji. Sugiedoję himną žmonės neskubėjo skirstytis – dar ilgai skambėjo dainos, sukosi rateliai, į šokėjų būrį įsiliejo ir šventės dalyviai.

Renginio organizatoriai pakvietė visus kartu pradėti švęsti ir artėjantį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį bei prisijungti prie jubiliejui skirtos akcijos „Ačiū“. Šią akciją palaiko žinomi šalies žmonės ir kviečia padėkoti visiems, kurie savo darbais prisidėjo prie Lietuvos kelio į sėkmę. Džiugu, kad renginio metu buvo užrašyti 49 atvirukai. Tegul kiekvienas sužino, koks jis yra svarbus!

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai