Tarybos nario dviguba moralė – norma?

0
4005

2Dar nespėjome užmiršti, kaip visa visuomenė ir politikai buvo įtraukti į diskusiją, kokią didelę žalą daro alkoholis. Tik dėl jo vaikai yra skandinami šuliniuose. Per trumpą laiką priimti teisės aktai, ribojantys alkoholinių gėrimų pardavimą ir reklamą. Prienų r. tarybos nariai pernai priėmė sprendimą neprekiauti alkoholiu švenčių metu. Šio sprendimo naudą pamatėme ir ką tik praėjusios Prienų krašto vasaros šventės metu.

Ir štai Prienuose yra lopšelio-darželio „Saulutė“ direktorė V. Petrušienė pagaunama girta darbe. Mūsų visų rinkti Prienų tarybos nariai  pasidalina į dvi stovyklas.

Esu darželinuko mama, patikėjusi savo 3,5 metų vaiką šiai švietimo įstaigai, todėl labai domėjausi Tarybai pateikto sprendimo projekto „Dėl drausminės nuobaudos skyrimo Vilanai Petrušienei ir darbo sutarties su ja nutraukimo“ svarstymu 2016-06-30 Tarybos posėdyje. Likau be žado, nes netikėtai paaiškėjo, jog septynių mūsų rajono „garbingų“ Tarybos narių moralinės nuostatos yra supuvusios iš pagrindų.

Mane pribloškė, kad direktorė šlaistosi girta darželyje ir net dėl to nesigaili, nes turi apgailėtiną pasiaiškinimą. Paviešintuose dokumentuose nurodyta, kad jos girtumas po pietų siekė 1,37 promilės (tą patvirtino ir kraujo tyrimas gydymo įstaigoje). Direktorė pasiaiškinime teigia, kad darbe negėrė, čia tiesiog likučiai po vakarykščio pasisėdėjimo darželinukės dukros išleistuvių proga. Tikiuosi dukra nebuvo įtraukta į girtuokliavimą, nes, atsižvelgiant į girtumo lygį kitos dienos antroje pusėje, vakare direktorės girtumas buvo mažų mažiausiai vidutinis, jeigu ne sunkus. O ji dar ryte vairavo automobilį!

Visgi atėjus laikui balsuoti dėl atleidimo, septyni mūsų Tarybos nariai rado, kaip pateisinti „vargšę“ girtą direktorę, bet nepagalvojo, kaip jaučiasi tėvai, kurie šiai švietimo įstaigai patikėjo savo mažamečius vaikus. Ar būtinai turi įvykti nelaimė, kad girti švietimo įstaigos darbuotojai būtų atleidžiami iš darbo be diskusijų?

Apie priimtą sprendimą atleisti direktorę paskelbė aibė informacinių portalų Lietuvoje. Tačiau niekas neįvardino tų 7 Tarybos narių, kuriems girta švietimo įstaigos vadovė yra norma, o direktorės karjera tampa svarbesnė, nei vaikų saugumas.

Jie balsavo „prieš“ lopšelio-darželio „saulutė“ direktorės vilanos petrušienės atleidimą iš darbo dėl girtumo darbo metu: Angelė Bajorienė, Gintautas Bartulis, Martynas Butkevičius, Aušra Deltuvienė, Juozas Krikštolaitis, Cezaras Pacevičius, Arūnas Vaidogas.

Bet labai džiaugiuosi, kad vis tik dauguma Tarybos narių palaikė mero Alvydo Vaicekausko siūlymą atleisti girtavusią darželio direktorę. Tai nuteikia optimistiškai.

Darželio auklėtinio mama

(geraprienuose.lt už skaitytojo nuomonę neatsako)

 

Komentarai

komentarai