Šventiška spalio 1-osios popietė Išlauže sukvietė gausų būrį parapijiečių, seniūnijos gyventojų ir svečių

0
294

Į Išlaužo Švenčiausios Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčios 90 metų jubiliejų susirinko pilna bažnyčia seniūnijos gyventojų ir svečių.

Iškilmingos šventosios mišios prasidėjo istorijos apžvalga – nuo bažnyčios pastatymo, tarpukariu restauruojant 1860 metais statytus Išlaužo dvaro rūmus, tuo metu priklausiusius Tiškevičių giminei, iki šių dienų. Šį pavasarį iš parapijiečių aukų atliktas visos bažnyčios išorės apšiltinimas. Klebonas Vilius Sikorskis sutelkė gausią bendruomenę, kuri prisideda tiek aukomis, tiek ir savo darbais tam, kad bažnyčia ir jos aplinka atgytų.

Prieš trejetą metų, patikėjusi klebono išsakyta gražia idėja restauruoti parką, esantį bažnyčios prieigose, bendruomenė nutarė rašyti projektą, kad gautų lėšų atnaujinimo darbams. Prie projekto rengimo prisidėjo Išlaužo seniūnijos kaimų bendruomenės pirmininkė Rima Liorentienė, taip pat Prienų r. savivaldybės specialistai, kurie surėmę pečius projektą derino, taisė, keitė, kol galiausiai gavo reikiamą finansavimą. Projektas finansuotas iš Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondo, Prienų r. savivaldybės biudžeto ir AB „Išlaužo žuvis“ lėšų.

Dievo dvaro parko atidaryme dalyvavo Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, vicemerė Laimutė Jančiukienė, Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėja Aušra Tamošiūnienė, specialistai ir dar daug prie projekto įgyvendinimo sėkmės prisidėjusių žmonių, kuriems nuoširdžiai dėkojo ir Išlaužo seniūnijos kaimų bendruomenės pirmininkė, ir klebonas V. Sikorskis. Padėkos skambėjo ir visai Išlaužo bendruomenei, kuri nelieka abejinga klebono prašymams prisidėti darbais, patarimais, geru žodžiu.

Išlaužo seniūnijos parke šventė tęsėsi ūkininkų apdovanojimais, seniūno Tomo Skrupsko dalinama šilta sriuba ir duona, prekeivių muge bei šventiniu koncertu. Susirinkusieji dar ilgai kalbėjo apie pavasarį pražysiantį parką. Kad atsiskleistų visas parko grožis, dar reikės apšvietimo ir pagrindinio akcento – fontano, bet, kaip sakė Kauno sakralinės muzikos mokyklos atstovė, klebonas V. Sikorskis turi daugybę puikių idėjų ir ryžto bei užsidegimo jas įgyvendinti, tad Išlaužo gyventojai tiki, kad dar ne vienas gražus projektas laukia jų seniūnijos.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai