Svarbesni Prienų r. savivaldybės 2024 metų vasario mėnesio darbai

0
281

Vasario 1 d. vyko Prienų rajono savivaldybės vadovų spaudos konferencija, skirta rajono žiniasklaidos atstovams. Susitikimo metu apžvelgtos prioritetinės 2024 m. Savivaldybės veiklos sritys, planuojami darbai ir projektai.

Vasario 6 d. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Prienų atstovybės vadovė L. Dužinskienė ir Savivaldybės meras A. Vaicekauskas pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Sutarties tikslas – aktyvus bendradarbiavimas verslui ir savivaldai svarbiose srityse, organizuojant bendrus renginius, konferencijas, verslo forumus, seminarus, kvalifikacijos kėlimo kursus, siekiant ekonominės bei socialinės rajono plėtros, atvykstamojo turizmo skatinimo.

Vasario 8 d. Prienų rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su komanda. Susitikime su Prienų rajono meru Prezidentas aptarė Nemuno laivybos atgaivinimo, kelių remonto ir priežiūros finansavimo klausimus, viešųjų paslaugų gyventojams teikimo problemas, švietimo, socialinius bei kitus savivaldai aktualius klausimus. Vakare vietos bendruomenė turėjo galimybę dalyvauti diskusijoje su Prezidentu ir pirmąja ponia ir užduoti jiems rūpimus klausimus.

Vasario 9 d. vyko susitikimas su Kentšyno (Lenkija) valsčiaus atstovais. Susitikimo metu kalbėta apie bendrus INTERREG projektus, išgryninti prioritetai, pasiskirstyta veiklomis, pasidalinta idėjomis ir susitarta dėl projekto paraiškos rengimo.

Vasario 12 d. Savivaldybės vadovai susitiko su Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos vadovu P. Čeponu ir jo komanda. Aptarti Prienų bendrojo plano sprendiniai, dviračių ir pėsčiųjų takų plėtros, ekoturizmo ir kiti klausimai.

Vasario mėn. Prienų rajono seniūnijose vyko Savivaldybės administracijos vadovų inicijuoti susitikimai su ūkininkais. Susitikimų metu pristatytas Kaimo plėtros rėmimo fondo lėšų skirstymo aprašas, naujausi teisės aktų pasikeitimai, žemėtvarkos reforma, žemės ūkio technikos techninės apžiūros aktualijos, diskutuota apie žemės mokestį, žemės mokestinės vertės nustatymą.

Švietimo ir sporto skyrius parengė ir pateikė Švietimo mainų paramos fondui ketvirtojo akredituoto „Erasmus+“ projekto paraišką, kurioje numatoma organizuoti 40 mokymosi bei darbo stebėjimo vizitų užsienio šalyse ir stiprinti mūsų rajono mokyklų matematikos, užsienio kalbų ir gamtos mokslų mokytojų profesionalumą.

Vasario 15 d. vyko Savivaldybės mero A. Vaicekausko inicijuotas susitikimas su rajono mokyklų mokinių tarybų atstovais, kurio metu diskutuota apie Prienų kultūros ir laisvalaikio centro rūsyje esančių patalpų įveiklinimą.

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Prienų Laisvės aikštėje pakelta bažnyčioje pašventinta Lietuvos valstybės vėliava. Iškilmės tęsėsi Kultūros ir laisvalaikio centre, kur vyko tradicinės Prienų krašto meno kūrėjų darbų parodos atidarymas. Šventinės popietės kulminacija – Savivaldybės apdovanojimų „Dėkingumas“ įteikimo ceremonija, kurios metu pagerbti labiausiai nusipelnę Prienų krašto žmonės.

Vasario 21 ir 22 d. Savivaldybėje vyko mero inicijuoti pusryčiai su ūkininkais ir verslininkais. Verslo pusryčiuose pristatyti artimiausių metų planuojami svarbiausi projektai – pėsčiųjų takai, švietimo įstaigų atnaujinimo, „Žiburio“ gimnazijos sporto salės projektavimo ir kiti darbai. Susitikimuose su ūkininkais daugiausia dėmesio skirta diskusijoms apie ruošiamą Kaimo plėtros rėmimo programos projektą, mokesčių surinkimą ir panaudojimą, 2024 m. savivaldybės biudžeto prioritetus.

Vasario mėn. vyko mokyklų vadovų metinės veiklos vertinimas – pokalbiai su Savivaldybės meru.

Vasario 22 d. pristatyta Prienų rajono policijos komisariato 2023 m. veiklos ataskaita. Prienų rajono PK viršininkas Andrius Rupeika supažindino su nusikalstamumo situacija Prienų mieste, seniūnijose ir visoje Lietuvoje.

Vasario 23 d. Prienų rajono savivaldybės komanda lankėsi Kauno technologijos universitete. Savivaldybės vadovai susipažino su universitete vykdomomis veiklomis, įgyvendinamais projektais, kuriamais naujais mokslo modeliais, kuriuos vėliau gali pritaikyti savo veikloje verslas, aptarė bendradarbiavimo galimybes.

Vasario 29 d. vykusiame Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdyje išnagrinėti 36 klausimai, susiję su pasikeitusių teisės aktų nuostatų įgyvendinimu, savivaldybės žemės mokesčiu, planuojamais įgyvendinti projektais, turto valdymu ir kt. Taryboje patvirtintas 1,2 proc. žemės ūkio paskirties sklypams taikomas mokesčio tarifas.

Vasario mėn. pasirašyta Pagalbos sutartis su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija. Sutarties tikslas – užtikrinti sklandų bendradarbiavimą vykdant veiklas įvykių, ypatingų įvykių, ekstremaliųjų įvykių, krizių ir ekstremaliųjų situacijų prevencijos ir parengties srityse.

Vasario 29 d. Švietimo ir sporto skyrius ir Švietimo pagalbos tarnyba organizavo mokyklų direktorių pavaduotojų ugdymui pasitarimą, buvo aptartas pamokų pagal atnaujintas Bendrąsias programas planavimas, organizavimas bei stebėjimas, projektinės veiklos klausimai.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai