Sužaisti 5-ojo „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių turo susitikimai

0
205

Po šventinės pertraukos į Prienų sporto areną sugrįžo Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių kovos. Sausio 7 d. buvo sužaisti 5-ojo turo susitikimai.

Pirmojoje 2024-ųjų metų dvikovoje susigrūmė „Pušynės“ ir „Šilavoto“ komandos. „Pušynė“ per pirmąjį kėlinį pataikė net 6 tolimus metimus ir išsiveržė į priekį 29:22. Antrajame kėlinyje „Pušynė“ ir toliau demonstravo puikų puolimą, kurio smaigalyje dažniausiai atsidurdavo D. Židanavičius ir G. Andreikėnas. Vis dėlto „Šilavotas“, vedamas V. Mieldažio ir E. Seniūno tandemo, taip pat sėkmingai realizuodavo susikurtas progas ir neleido „Pušynei“ nutolti – 46:58. Po didžiosios pertraukos aikštelėje ir toliau virė itin rezultatyvi kova – puikų žaidimą demonstravusio E. Seniūno dėka „Šilavotas“ po truputį ėmė tirpdyti varžovų persvarą. Iki susitikimo pabaigos likus 3 minutėms „Pušynė“ pirmavo 87:80, tačiau tada „Šilavotas“ kilo į lemiamą šturmą ir sumažino deficitą iki 1 taško. Pražanga sustabdytas M. Gečionis pataikė abu baudų metimus ir padidino „Pušynės“ pranašumą iki 3 taškų – 92:89. Paskutinėmis sekundėmis „Šilavotas“ galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau tik dėl patiems šilavotiškiams suprantamų priežasčių, atsilikdami trimis taškais, vietoj metimo iš toli pastarieji pasirinko metimą iš po krepšio ir po šio kurioziško epizodo „Pušynė“ iškovojo dramatišką pergalę rezultatu 92:91.

„Pušynė“ – „Šilavotas“ 92:91 (29-22 29-24 23-25 11-20)

Rezultatyviausi žaidėjai:
„Pušynė“: D. Židanavičius 35, T. Švedas 14, G. Andreikėnas ir J. Petravičius po 12.
„Šilavotas“: E. Seniūnas 34, V. Mieldažys 22, G. Jakuška 19.

Turbūt laukiamiausia 5-ojo turo dvikova buvo tarp „PMVD-Tango pizza“ ir „Dantransos“ komandų. Rungtynių pradžioje abi komandos keitėsi taikliais tolimais metimais, tačiau įpusėjus ketvirčiui „PMVD-Tango pizza“ šovė į priekį ir jau susikrovė dviženklį pranašumą – 27:15. Antrajame kėlinyje „Dantransos“ puolimas ir toliau strigo, o po M. Seiliaus ir P. Bartkevičiaus metimų „PMVD-Tango pizza“ pranašumas perkopė ir 20 taškų. Galiausiai komandos išėjo ilsėtis į didžiąją pertrauką „PMVD-Tango pizza“ pirmaujant 46:29. Antroje rungtynių dalyje vyravo pakankamai chaotiškas žaidimas – abi komandos dažnai klydo, daug metimų iš patogių padėčių skriejo pro šalį, o tokia situacija buvo palankesnė „PMVD-Tango pizza“, kuri ir toliau išlaikė solidžią persvarą. Galiausiai bet kokią intrigą nubraukė dar du M. Seiliaus tritaškiai, o „PMVD-Tango pizza“ iškovojo pergalę rezultatu 81:57.

„PMVD-Tango pizza“ – „Dantransa“ 81:57 (27-15 19-14 16-14 19-14)

Rezultatyviausi žaidėjai:
„PMVD-Tango pizza“: M. Seilius 20, P. Bartkevičius 16, K. Rimgaila 12.
„Dantransa“: D. Šeškus 14, M. Gūžys ir L. Vainikevičius po 8.

Nominalių lyderių M. Varnagirio ir E. Pikalavičiaus pagaliau sulaukusi Birštono sporto centro komanda rungtynes prieš „Versmę“ pradėjo kaip iš natų – nuostabiai žaidęs M. Varnagiris savo komandai pelnė 10 taškų iš eilės, o Birštono SC pirmajame kėlinyje kiek netikėtai pasiuntė „Versmę“ į nokdauną ir išsiveržė į priekį 25:9. Sulaukusi L. Vėlavičiaus ir L. Lukošenkino, antrajame ketvirtyje „Versmė“ galų gale atsibudo ir ėmė daryti tai, ką moka geriausiai – greitomis atakomis ir tolimais metimais „Versmės“ krepšininkai ne tik išlygino rezultatą, bet įpusėjus susitikimui jau pirmavo 42:37. Trečiajame kėlinyje A. Gedminas, L. Lukošenkinas ir L. Vėlavičius ir toliau bombardavo priešininkus tolimais metimais. Net 8 tritaškius pataikiusi „Versmė“ po trijų kėlinių buvo priekyje rezultatu 73:57. Ketvirtajame kėlinyje Birštono SC ekipą į priekį ėmė traukti E. Pikalavičius, kuris sukūrė ir gražiausią šių pirmenybių epizodą, įspūdingu dėjimu „įklijuodamas į plakatą“ „Versmės“ vidurio puolėją K. Juškevičių. Po E. Pikalavičiaus ir M. Varnagirio metimų Birštono SC sumažino atsilikimą iki vienženklio, tačiau pakeisti susitikimo eigos pastariesiems nepavyko ir „Versmė“ iškovojo dar vieną pergalę rezultatu 91:84.

„Versmės“ komandos žaidėjas D. Kuzmickas nubaustas technine pražanga.
Birštono SC komandos žaidėjas P. Baltušninkas nubaustas technine pražanga.

„Versmė“ – Birštono SC 91:84 (9-25 33-12 31-20 18-27)

Rezultatyviausi žaidėjai:
„Versmė“: A. Gedminas 24, L. Vėlavičius 16, L. Lukošenkinas 15, D. Kuzmickas 14.
Birštono SC: M. Varnagiris 24, L. Marčiulionis 17, E. Žemaitis 15, E. Pikalavičius 14.

Paskutiniame 5-ojo turo susitikime santykius aiškinosi „BC Pakuonis-Energija“ ir „Kryžkelių plienas“. T. Gaulia jau pirmajame kėlinyje pelnė net 15 taškų, o jo dėka „Kryžkelių plienas“ susikrovė dviženklį pranašumą – 25:15. Antrajame kėlinyje T. Gauliai į pagalbą atėjo K. Česonis, pridėjęs 9 taškus, o „Kryžkelių plienas“ ir toliau išlaikė turėtą persvarą. Kėlinio pabaigoje „BC Pakuonio-Energijos“ komandai pavyko šiek tiek priartėti, tačiau įpusėjus susitikimui „Kryžkelių plienas“ vis dar pirmavo 45:40. Trečiajame kėlinyje „Kryžkelių plienui“ praktiškai visus taškus ir toliau rinko vos du žaidėjai – T. Gaulia ir K. Česonis. Tuo tarpu „BC Pakuonį-Energiją“ į priekį tempė M. Ylius ir R. Alutis, kurių metimai neleido varžovams dar labiau atitrūkti. Po trijų ketvirčių „Kryžkelių plienas“ ir toliau buvo priekyje 68:62. Ketvirtajame kėlinyje T. Gaulios taškų dėka „Kryžkelių plienas“ dar kurį laiką buvo pirmaujančių vaidmenyje, tačiau „BC Pakuonis-Energija“ kantriai po truputį artėjo prie savo priešininkų. Rungtynių pabaigoje itin svarbius taškus pakuoniškiams rinko D. Mockus ir „BC Pakuonis-Energija“ galiausiai išsiveržė į priekį. Viso susitikimo metu pirmavusio „Kryžkelių plieno“ paskutinė ataka baigėsi nesėkme ir „BC Pakuonis-Energija“ iškovojo sunkią pergalę rezultatu 86:83.

„BC Pakuonis-Energija“ – „Kryžkelių plienas“ 86:83 (15-25 25-20 22-23 24-15)

Rezultatyviausi žaidėjai:
„BC Pakuonis-Energija“: D. Mockus ir M. Ylius po 20, J. Daukšas ir R. Alutis po 16.
„Kryžkelių plienas“: T. Gaulia 37, K. Česonis 29.

Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių informacija

Komentarai

komentarai