Susitikime aptarti magistralinio dujotiekio, sujungsiančio Lietuvą ir Lenkiją, statybos darbai savivaldybės teritorijoje

0
1064

2020 m. sausio mėnesį Lietuvoje pradedami magistralinio dujotiekio, sujungsiančio Lietuvą ir Lenkiją, statybos darbai. Tarptautinės dujotiekių jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos tikslas – sujungti Lietuvos ir Baltijos šalių dujų rinkas su Europos Sąjungos dujų rinka, užtikrinti patikimą ir saugų gamtinių dujų tiekimą ir sukurti papildomą dujų tiekimo šaltinį į Baltijos šalis.

Šį valstybei svarbų ekonominį projektą įgyvendina Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatorius AB „Amber Grid“. Kadangi dalis darbų bus vykdoma ir Prienų r. savivaldybės teritorijoje, sausio 24 d. Savivaldybėje vyko susitikimas, kuriame buvo aptarti klausimai, susiję su projekto įgyvendinimu Jiezno seniūnijoje. Susitikime dalyvavo Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas T. Žvirblys bei specialistai, Jiezno seniūnijos seniūnas A. Bartusevičius, projekto užsakovų AB „Amber Grid“, rangovų UAB „Alvora“ ir UAB „Šiaulių dujotiekio statyba“ atstovai.

Pasitarime daugiausia dėmesio skirta Jiezno seniūnijos kelių išsaugojimo aptarimui. Projekto įgyvendintojai patikino, jog bus dedamos visos pastangos, kad savivaldybės gyventojai, įmonės ir kiti subjektai patirtų kuo mažiau nepatogumų dėl statybos darbų, o visi sugadinti keliai ir aplinkinė teritorija užbaigus darbus bus sutvarkyti. Jiezno seniūnas pageidavo, kad sunkiasvorio transporto maršrutai vietinės reikšmės seniūnijos keliais ir preliminarus važiavimo laikas būtų derinami su juo.

Susitikimo dalyviai taip pat aptarė transporto judėjimo schemos suderinimo su Savivaldybės eismo saugumo komisija klausimą. Kad būtų kuo mažiau nesklandumų, sutarta aktyviai bendradarbiauti tarpusavyje.

Dujotiekio tiesimo darbus Jiezno seniūnijoje planuojama baigti šių metų pabaigoje, visas projektas bus įgyvendinamas dvejus metus.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai