Su Seimo nariais diskutuota apie rajoninių ligoninių ateitį

0
3277

Spalio 4 d. Prienų ligoninėje pasikalbėti apie rajoninių ligonių ateitį prie apskritojo stalo susėdo LR Seimo nariai, Prienų r. savivaldybės ir kaimyninių rajonų ligoninių vadovai. Susitikime-diskusijoje dalyvavo Seimo LSDP frakcijos atstovai Rasa Budbergytė, Juozas Olekas, Julius Sabatauskas, Savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Prienų ligoninės direktorė Jūratė Milkanienė, pavaduotojai Vaidotas Karvelis, Loreta Šiugždinienė, Kaišiadorių ligoninės direktorė Edita Skarakodienė, Vilkaviškio ligoninės direktorius Linas Blažaitis, Pakruojo ligoninės direktorius, Lietuvos rajoninių ligoninių asociacijos valdybos pirmininkas Vygantas Sudaris.

Diskutuota apie asmens sveikatos priežiūros paslaugų poreikį rajonuose, paslaugų prieinamumą, organizavimą ir apmokėjimą. Seimo nariai norėjo išgirsti, kaip patys ligoninių vadovai įsivaizduoja įstaigų ateitį, kokie yra jų lūkesčiai.

Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas teigė dėl sveikatos priežiūros įstaigų restruktūrizavimo matantis daug grėsmių mažoms rajoninėms ligoninėms. Anot jo, Prienų ligoninė (kuri yra sutvarkyta, optimizuota) labai reikalinga dėl kelių priežasčių: ligoniams per toli vykti į Kauną gauti centralizuotai teikiamas paslaugas; taip pat šalia yra kurortas, gydymo paslaugos teikiamos ir jo žmonėms.

Ir diskusijoje dalyvavusių įstaigų vadovai, ir Seimo nariai pritarė Lietuvos rajoninių ligoninių asociacijos valdybos pirmininko V. Sudario pagrįstai nuomonei, kad dabartinis ligoninių tinklas yra pakankamas, tik reikia išgryninti I, II ir III lygių sveikatos priežiūros paslaugų sistemą ir sureguliuoti ligonių srautus. Rajono ligoninėse turi likti slaugos, terapijos, pediatrijos, chirurgijos (jeigu nėra skyriaus), skubios pagalbos, reanimacijos, konsultacinės paslaugos. Jeigu po reformos rajoninės ligoninės taptų tik slaugos ligoninėmis, kaip to siekiama, iš ligonių būtų atimta teisė gauti būtiniausias gydymo paslaugas vietoje.

Seimo nariai įsipareigojo vykdyti Seime tai, kas buvo aptarta, siekti, kad rajoninės ligoninės su būtiniausiomis paslaugomis išliktų.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai