Šeštadienį Prienuose 29 šalių pilotai dalyvaus Pasaulio sklandymo čempionato atidarymo ceremonijoje

0
2379

1Liepos 30 d., šeštadienį, 17.00 val. Prienų miesto Laisvės aikštėje vyks oficiali Pasaulio sklandymo čempionato atidarymo ceremonija. Čempionate, kuris vyks nuo liepos 31 d. iki rugpjūčio 14 d. dalyvaus 134 pilotai iš 29 šalių.

Pilotai varžysis trijose skirtingose klasėse: standartinėje, klubinėje ir 20 m (dviviečiai sklandytuvai). Daugiausiai pilotų atstovaus Prancūzijai, Didžiajai Britanijai ir Vokietijai (po 7). Daugumai šalių, kaip ir Lietuvai, atstovaus po 6 pilotus. Estijos garbę gins tik vienas pilotas.

Pociūnuose jau pilnu tempu vyksta pasiruošimas. Atliekami treniruočių skrydžiai. Tiesa, pasitaiko ir kuriozų. Štai, vienas Prancūzijos pilotas, ieškodamas aikštelės,  nutūpė ant vandens ežere šalia Marcinkonių (Varėnos rajonas). Jo paties, poilsiautojų ir ugniagesių pastangomis sklandytuvas buvo ištrauktas iš vandens. UAB „Termikas“ specialistai sutvarkė sklandytuvą ir jo pilotas dalyvaus čempionate.

2Po 27 metų į Pociūnus sugrįžo pilotas Klaus Triebel iš Vokietijos. 1989 metais jis dalyvavo Baltijos šalių čempionate, o šiemet kartu su dukra Serena dėl nugalėtojų vardo kovos 20 m klasėje.

Čempionate dalyvaus ir lietuvis Darius Liaugaudas, kuris po 2013 metais patirtos avarijos vėl skraido. Šiemet jis kartu su Viktoru Kukcikaičiu jėgas išbandys 20 m klasėje. Primename, jog praeitais metais taip pat  Pociūnuose vykusiame Pasaulio sklandymo čempionate 13,5 m klasėje Vladas Motūza laimėjo sidabro apdovanojimą.

Organizatorių pranešimas

 

Komentarai

komentarai