Seniūnijų ataskaitinių susirinkimų maratonas baigėsi

0
600

Gegužės 16 ir 17 dienomis įvyko paskutiniai Prienų rajono savivaldybės seniūnijų ataskaitiniai susirinkimai – 2021 m. veiklos ataskaitas pristatė Stakliškių ir Prienų seniūnijų seniūnės N. Ivanovienė ir J. Armonienė.

Pagrindinės diskusijų temos – kelių priežiūra, pakelių priežiūros problemos tiek vietinės reikšmės, tiek regioniniuose keliuose, infrastruktūros vystymas, autobusų maršrutai, giluminio vandens gręžinių įteisinimo procedūros, apleistų statinių tvarkymas.

Apleistų, avarinės būklės ar bešeimininkių pastatų nugriovimo procedūros ilgos, bet galima pasidžiaugti, kad Stakliškių seniūnijoje per dvejus metus savininkų ar savivaldybės lėšomis buvo nugriauta 16 tokių pastatų. Dėl pakelių priežiūros gyventojai buvo paraginti nesodinti didesnių medžių, krūmų ar gyvatvorių arti kelio, nes po kelių metų tokie sodinukai užgožia važiuojamąją kelio dalį ir apsunkina priežiūros darbus.

Su stakliškiečiais taip pat diskutuota dėl socialinio taksi, bankomato įrengimo perspektyvų, ambulatorijos, bibliotekos darbo sąlygų pagerinimo. Pasidžiaugta, kad Stakliškėse atnaujintas sporto aikštynas, tvarkoma gimnazija, seniūnijai padėta įsigyti technikos, kuri palengvino aplinkos priežiūros darbus. Šiais metais skirta 30000 eurų Stakliškių bažnyčios klebonui gyvenimo ir darbo sąlygoms pagerinti.

Su Prienų seniūnijos seniūnaičiais ir bendruomenių pirmininkais kalbėtasi apie prioritetinio trejų metų kelių ir gatvių kapitalinio ir paprastojo remonto darbų sąrašo sudarymo naujuosius kriterijus, žvyro dangos kelių priežiūrą, papildomus miesto maršrutus, vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtrą, būtinybę įdiegti papildomas eismo saugumo priemones Statybininkų ir Kęstučio gatvėse bei ateityje kelyje link Čiudiškių. Atkreiptas dėmesys į tai, kad Prienai gražėja, statomi šiuolaikiški daugiabučiai, sutvarkytos viešosios erdvės, gyventojų iniciatyvomis tvarkoma aplinka.

Kartu pasidžiaugta įkurtu Turizmo ir verslo informacijos centru ir pirmaisiais darbais, galimybe nuo šios vasaros pasinaudoti nauja pramoga – paplaukioti laivu maršrutu „Prienai – Birštonas“ bei kitomis savivaldybės, bendruomenių ir gyventojų iniciatyvomis, dėl kurių Prienai tampa patrauklia vieta ne tik kurtis ir gyventi, bet ir atvykti pasižvalgyti.

Susitikimuose taip pat buvo pristatyta Savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo, dalyvaujamojo biudžeto programos, o verslininkai ir gyventojai pakviesti naudotis finansine parama verslui, balsuoti už pateiktus bendruomenių projektus, iš kurių du laimėjusieji bus įgyvendinti savivaldybės biudžeto lėšomis. Priminsime, kad pernai buvo įgyvendinti du projektai – Balbieriškyje ir Prienuose.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai