Sekmadienį vyko Prienų rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis

0
2099

Sekmadienį Savivaldybėje įvyko išplėstinis Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis, kurį sušaukė komisijos pirmininkė administracijos direktorė Jūratė Zailskienė.

Posėdyje buvo aptarta koronaviruso situacija ir tolesni veiksmai dėl karantino taikymo valstybės mastu nuo kovo 16 d.

Ekstremaliųjų situacijų komisija išrinko Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų vadovu Savivaldybės gydytoją Virginijų Slautą.

– Ekstremaliųjų situacijų komisijos sprendimu dėl koronaviruso plitimo prevencijos nuo kovo 16 d. keičiasi gyventojų aptarnavimo tvarka Savivaldybėje ir seniūnijose. Gyventojai Savivaldybėje bus aptarnaujami vengiant tiesioginio kontakto, teikiant paslaugas nuotoliniu būdu – elektronines paslaugas, telefonu arba el. paštu. Į Savivaldybės pastatą ir seniūnijas gyventojai bus įleidžiami tik išimtiniais klausimais, susijusiais su mirties ar gimimo pašalpomis. Atvykę  į Savivaldybę  skambinkite tel. (8 319)  61 149. Dėl pašalpų prašome skambinti tel.: (8 319) 61 161; (8 319) 61 132; (8 319) 61 176.

Seniūnijų kontaktai interneto svetainėje prienai.lt Kitos paslaugos gyventojams teikiamos nuotoliniu būdu (pasiteirauti galima interneto svetainėje prienai.lt nurodytais specialistų telefonais).

Savivaldybės darbo laikas nuo 7.00 iki 17.00 val.

Nuo kovo 16 iki kovo 27 dienos skelbiamos privalomos dviejų savaičių mokinių ir studentų atostogos. Iki kovo 30 d. mokytojams privalu pasirengti mokymui nuotoliniu būdu.

Stacionarinėse sveikatos priežiūros įstaigose ligonių ir pacientų lankymas negalimas. Išskirtiniais atvejais lankymas leidžiamas tik gydančiojo gydytojo leidimu.

Siekiant sumažinti pacientų lankymąsi gydymo įstaigose ekstremalios situacijos metu, šeimos gydytojų konsultacijos teikiamos telefonu. Telefonu gali būti suteikta nuotolinė gydytojo ar slaugytojo konsultacija, išrašyti medikamentai, medicinos pagalbos priemonės, koreguotas gydymas, išduotas nedarbingumo pažymėjimas. Gydymo įstaigų telefonai skelbiami gydymo įstaigų internetinėse svetainėje.
 
Posėdyje su įstaigų vadovais aptarti socialinių, medicinos, policijos, savivaldybės paslaugų organizavimo klausimai, sutarta kalbėtis su vežėjais, apgyvendinimo paslaugų teikėjais dėl bendrų veiksmų koordinavimo.

Šios laikinos priemonės Savivaldybės administracijoje taikomos, vadovaujantis LR sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo pavedimu visoms valstybės ir savivaldybių institucijoms, įstaigoms ir organizacijoms maksimaliai teikti gyventojams aptarnavimo paslaugas nuotoliniu būdu, vengiant tiesioginio kontakto.

Taip pat privaloma grįžusiems iš visų užsienio šalių likti namuose 14 dienų saviizoliacijai.

Tai laikinos priemonės, todėl kviečiame visus būti supratingus ir kantrius, laikytis visų sveikatos specialistų rekomendacijų.

Prienų r. savivaldybės informacija

Svarbiausia, ką reikia žinoti apie saviizoliaciją

Saviizoliacija privaloma visiems grįžusiems iš paveiktų teritorijų ar turėjusiems sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju. Privaloma 14 dienų likti namuose ir griežtai laikytis šių principų:

1. sutarti su darbdaviu dėl darbo iš namų, nesant galimybės – išduodamas nedarbingumo pažymėjimas. Į gydymo įstaigą kreiptis nuotoliniu būdu;

2. vengti socialinių kontaktų – nesilankyti viešose vietose bei masinio susibūrimo vietose, nevažiuoti viešuoju transportu, nepriimti svečių namuose;

3. su drauge gyvenančiais artimaisiais stengtis išlaikyti saugų atstumą (bent iki 2 metrų), nepamiršti rankų higienos reikalavimų (plovimas su muilu ir vandeniu, dažnai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas;

4. būtinybės dėvėti medicininę kaukę, jei izoliavimosi laikotarpiu asmuo nejaučia ligos simptomų, nėra. Ji būtina tik tuo atveju, jei pasireiškia kvėpavimo takų infekcijos simptomai – kosulys, dusulys ir kt.;

5. maistu ir kitais būtinaisiais poreikiais turėtų pasirūpinti šeimos nariai, kuriems nėra taikomos izoliavimo priemonės. Jeigu tokios galimybės nėra, rekomenduojama maistą užsisakyti į namus arba paprašyti, kad maisto produktų ar maisto atvežtų draugai arba artimieji ir paliktų prie durų

6. Jei žmogus nuolat vartoja vaistus, kuriuos būtina pratęsti – kreiptis į šeimos gydytoją nuotoliniu būdu.

Visą šį laiką (14 d.) Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai atlieka aktyvų asmens stebėjimą. Privaloma, kad asmuo būtų nuolat pasiekiamas telefonu, el. paštu. Jis privalo kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti savo sveikatą.

Jei atsirastų koronavirusui būdingi simptomai (karščiavimas, kosulys, sunkesnis kvėpavimas), žmogus turėtų nedelsiant skambinti Koronaviruso karštąja linija nemokamu 1808, pranešti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų nurodymus.

Tuo atveju, jei per 14 dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai nepasireiškia, šis asmuo toliau nelaikomas turinčiu susirgimo riziką ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Už saviizoliacijos nesilaikymą, ypač, jei dėl to buvo užkrėsti kiti asmenys, gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė.

Visa naujausia informacija apie koronavirusą pateikiama ir nuolat atnaujinama čia: sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas

Parengta pagal Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informaciją

Komentarai

komentarai