Savivaldybės vadovų susitikimas su verslininkais

0
595

Sušvelnėjus karantino sąlygoms, Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas vėl pakvietė krašto verslininkus į susitikimą-diskusiją apie verslo problemas ir iššūkius, Covid-19 ir karantino įtaką verslui, pagalbos priemones verslui ir kt. klausimais.

Verslo atstovai pasidalino savo patirtimi, kaip sekėsi išgyventi karantino laikotarpį, su kokiais didžiausiais sunkumais susidūrė, kokia valstybės parama jau pasinaudojo ir kokios paramos norėtų iš Savivaldybės.

Susitikime meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė ir jos pavaduotojas A. Marcinkevičius, mero patarėja A. Dargužienė su verslo atstovais diskutavo apie Viešųjų pirkimų įstatymo bei viešųjų pirkimų organizavimo trūkumus, problemas verslui gauti paskolas apyvartinėms lėšoms, apleistų statinių tvarkymo iššūkius, pristatė Savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo programos pakeitimus ir dėl karantino įtrauktas naujas paramos formas, aptarė galimybes pasinaudoti parama verslininkams, patyrusiems didesnių ir mažesnių nuostolių. Kaip buvo paminėta, Savivaldybės taryba suteikė lengvatas ir atleido nuo nuomos mokesčio savivaldybei priklausančias patalpas nuomojančius verslininkus, kurie dėl karantino buvo sustabdę savo veiklą ir kreipėsi paramos. Akcentuota, kad artimiausiame Tarybos posėdyje bus svarstomi dar 5 verslo atstovų prašymai dėl lengvatų suteikimo.

Savivaldybės vadovai pabrėžė, kad Savivaldybės darbai karantino metu nebuvo stabdomi, buvo dedamos pastangos užtikrinti rangovams darbą ir pajamas.

Gautas papildomas finansavimas Jiezno PSPC rekonstrukcijai, baseino statybai, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro rekonstrukcijai, kitiems projektams užbaigti.

Meras padėkojo verslininkams, įnešantiems didelę dalį į savivaldybės biudžetą per mokesčius, dėl ko galima skirti daugiau lėšų iš savivaldybės biudžeto kelių remontui ir kitiems darbams.
Vadovai kvietė verslininkus, ypač smulkiuosius, būti dar aktyvesnius, burtis į asociaciją, bendradarbiauti tarpusavyje ir su Savivaldybe.

Verslo bendruomenės ir valdžios atstovų diskusijos prie apskritojo stalo suteikia galimybes ne tik garsiai ir atvirai išsakyti skaudulius, pasiūlyti idėjas, bet ir vieniems su kitais pasidalinti mintimis bei pasisemti gerosios patirties.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai