Savivaldybės vadovai apžiūrėjo rekonstruotą Balbieriškio miestelio katilinę

0
347

Kovo 17 d. Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Administracijos direktorė Jūratė Zailskienė ir jos pavaduotojas Algis Marcinkevičius kartu su AB „Prienų šilumos tinklai“ vadovais apžiūrėjo rekonstruotą Balbieriškio katilinę.

AB „Prienų šilumos tinklai“ tęsia investicijas, kurių pagrindinis tikslas – optimizuoti ir modernizuoti šilumos ūkį, plėsti biokuro panaudojimą šilumos gamybai. Siekiant didinti gaminamos šilumos kiekį ir mažinti sąnaudas, pernai buvo modernizuota Balbieriškio miestelio katilinė – pastatytas naujas biokuro katilas, vandens padavimo sistemos, pelenų surinkimo talpa, kiti įrenginiai, įsigytas elektros generatorius, kuris garantuoja nepertraukiamą elektros gamybą ir šilumos energijos tiekimo procesą. Visas procesas yra automatizuotas, valdomas nuotoliniu būdu. Biokuro katilinė, kuri aptarnauja visus daugiabučius namus, pradėta eksploatuoti nuo 2022 m. spalio mėnesio. Projektas su projektavimo darbais kainavo apie 136 tūkst. eurų, iš jų 10 proc. įmonės lėšos, 90 proc. – skolintos. Kaip sakė bendrovės direktorius Paulius Minajevas, modernizavus katilinę, biokuro sunaudojama 30-40 proc. mažiau, palyginti su praėjusiais sezonais. Taip pat, įrengus pelenų surinkimo talpą, užtikrinus savaiminę katilo išsivalymo funkciją, išspręstas ekologiškumo klausimas. Primename, kad prieš keletą metų Balbieriškyje buvo pastatyta katilinė su instaliuotais dviem medžio granulių deginimo katilais, užtikrinant nenutrūkstamą šilumos tiekimą mokyklai. Taigi dabar Balbieriškio miestelyje šilumos ūkis visiškai modernizuotas.

Kartu buvo apžiūrėta ir Prienų globos namams bei keletui Paprienėje esančių daugiabučių gyvenamųjų namų šildymą ir karštą vandenį tiekianti atnaujinta katilinė. Čia įrengtas naujas suskystintų dujų, kurių kaina ženkliai mažesnė už gamtines dujas, rezervuaras, nepanaikintas ir senasis katilas. Galimybė gaminti šilumą naudojant ir gamtines, ir suskystintas dujas užtikrins nepertraukiamą šilumos tiekimo procesą bei leis šildymui rinktis esamu laikotarpiu pigesnę kuro rūšį.

Savivaldybės vadovai pasidžiaugė, kad naujasis vadovas ėmėsi rimtai tvarkyti šilumos ūkį. Bendrovės planuose – toliau atnaujinti šilumos ūkį, modernizuojant procesus, kurie reikalauja daug žmogiškųjų resursų ir eksploatacinių sąnaudų, atsisakyti nereikalingų pastatų, taip pat prijungti prie centralizuotai tiekiamos šilumos sistemos Prienų krašto muziejų ir „Revuonos“ pagrindinę mokyklą.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai