„Rytas“ iškovojo nesudėtingą pergalę

0
337

Gražiais epizodais savo sirgalius lepinęs Vilniaus „Rytas“ (14-1) iškovojo nesudėtingą pergalę LKL čempionate.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 106:77 (18:10, 26:21, 35:26, 27:20) susitvarkė su Prienų „Labas GAS“ (1-14) krepšininkais.

Tai buvo rezultatyviausias vilniečių mačas šį sezoną. Iki šiol daugiausiai jiems buvo pavykę įmesti 101 tašką.

Į priekį nugalėtojus vedė nė vieno metimo neprametęs Tanneris Leissneris. Geriausias karjeros Lietuvoje rungtynes sužaidęs amerikietis pelnė 19 taškų. Puolėjas pataikė visus 8 mestus dvitaškius ir vienintelį mestą tritaškį bei surinko 23 naudingumo balus.

Galingą komandinį puolimą demonstravusio „Ryto“ gretose dviženklį taškų skaičių iš viso pelnė šeši žaidėjai.

Sostinės ekipa dviženklį pranašumą įgijo jau pirmojo kėlinio pabaigoje, kai spurtavo 8:0 ir atsiplėšė 18:8. Įpusėjus susitikimui komandas skyrė 13 taškų – 44:31.

Po pertraukos vilniečiai įjungė dar aukštesnę pavarą ir pradėjo varžovų triuškinimą – įpusėjus trečiajam kėliniui „Rytas“ jau buvo nutolęs 63:36.

Likęs rungtynių laikas buvo formalumas. Vilniaus klubas toliau užtikrintai kontroliavo situaciją ir nuskambėjus finalinei sirenai džiaugėsi eiline pergale.

„Pirmoje rungtynių pusėje šiek tiek kentėjome patys dėl savęs, o antroje pusėje įjungėme savo mygtuką, o tada ėjome ir nuėjome. Manau, kad šiandien visiems žaidėjams patiko žaisti kartu, o dar svarbiau, kad vaizdas aikštelėje patiko žiūrovams“, – po pergalės sakė G. Žibėnas.

„Sunkios rungtynės, jaučiasi lygių skirtumas. Bandėme kovoti, vyrai stengėsi, aktyviai kovėsi. Vis dėlto dažnai nespėjome grįžti į gynybą ir atsirinkti savo žmonių. Todėl „Rytui“ šiame mače net neprireikė derinių“, – po pralaimėjimo apgailestavo „Labas GAS“ vairininkas Tomas Gaidamavičius.

„Labas GAS“: Jovanas Kljajičius 16, Tahjus Eaddy 14, Ivanas Perasovičius 11 (6 atk. kam.), Erikas Venskus 8, Ignas Sargiūnas 7 (5 atk. kam.), Juwanas Durhamas ir Giedrius Stankevičius po 6.

„Rytas“: Tanneris Leissneris 19, Ivanas Buva (6 atk. kam.), Kennethas Smithas (8 rez. perd.) ir Gytis Radzevičius (6 atk. kam.) po 15, Arnas Butkevičius 13, Maurice’as Ndouras 12, Margiris Normantas (7 atk. kam., 8 rez. perd.) ir Vaidas Kariniauskas (6 rez. perd.) po 6.