Rudens lygiadienis Užuguosčio krašte – paslapčių šydą atskleis Sienakalnis

0
2335

Rudens lygiadienis Užuguosčio krašte – paslapčių šydą atskleis Sienakalni.

Paslaptingasis ir legendomis apipintas alkakalnis Sienakalnis, kuris stūkso Prienų rajono pakraštyje, atskleis savo paslapčių šydą jau visai netrukus – rudens lygiadienį, rugsėjo 22 d. nuo 12 val.

Remiantis išlikusia tautosaka, ši vietovė priskiriama alkakalnių grupei, miško masyve yra net keturios kalno viršūnės, apipintos legendomis, o jų papėdėse augantys daugiakamieniai ąžuolai pasižymi ypatingomis energetinėmis savybėmis! Kalne pilna apeiginių akmenų ir įvairių kitų mistinių objektų!

Renginio dalyvių nuo 12 val. laukia išskirtinė ekskursija ir laikino pažintinio tako pristatymas, kurį pristatys šios vietovės gamtos ir mitologijos žinovai Rita Balsevičiūtė, Šarūnas Ašmantas, Talvydas Špiliauskas.

Bus kopiama į visas kalno viršūnes, nusileidžiama į Sienakalnyje esančią velnio duobę, aplankoma šventvietė ir joje esantis dievų stalas, Guostės upelio vagoje bus ieškomas apeiginis akmuo, o įlindus į daugiakamienį ąžuolą bus galima patirti jo energiją visu kūnu.

Po ekskursijos vyks rudens lygiadienio apeigos pagal senąsias tradicijas, jas pristatys Zapyškio etnokultūros ansamblis „Altonė“ ir Sienakalnio bendruomenė, vienijanti šio alkakalnio ir senųjų tradicijų mylėtojus. Netikėto koncerto miške muzikinę programą tęs etnokultūros ansamblis „Altonė“, taip pat atlikėjas, gitaristas Vytautas Babravičius – Simas, suirinkusiuosius toliau linksmins tradicinių šokių muzikantai iš Kauno. Čia pat ant laužų bus ruošiamos gardžios vaišės – Želkūnų bendruomenė vaišins troškiniu, Antaveršio draugai koše, o ragana “Geluža” virs Sienakalnio apylinkėse surinktų žolelių arbatą! Organizatoriai prašo atsinešti daugkartinio naudojimo indus maistui ir apsirengti patogiais lauko drabužiais.

Tądien Sienakalnyje taip bus galima dalyvauti Baltų vienybės ugnies sąšaukoje, kuri visoje Lietuvoje prasidės 21 val. ir vyks ant vienos iš Sienakalnio viršūnių.

Renginį organizuoja Užuguosčio kaimo jaunimo iniciatyvų klubas. Finansuoja – LR Žemės ūkio ministerija.

Partneriai: Stakliškių seniūnija, Valstybinės miškų urėdijos Prienų regioninis padalinys, Aukštadvario regioninis parkas, Užuguosčio biblioteka, Aukštadvario gimnazija, Sienakalnio bendruomenė, Užuguosčio bendruomenė „Radasta“, Užuguosčio bendruomenė „Užuguostis“, Želkūnų bendruomenė

Jolita Mažeikienė

Komentarai

komentarai