Renkame Metų knygą

0
2327

Spalio 25 dieną, nepabūgę darganos ir vėjo, į literatūros popietę Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriuje rinkosi bibliotekos bičiuliai: Metų knygos rinkimai vėl pakvietė juos rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas.

Šiemet knygų penketukai buvo renkami net penkiose kategorijose. Be tradicinių vaikų, paauglių, knygų suaugusiems ir poezijos knygų penketukų, atsirado ir nauja publicistikos ir dokumentikos kategorija, su kuria popietės dalyvius supažindino bibliotekininkė Dalytė Petkevičienė.

Skaitytojams buvo pristatytos ir kitos Metų knygos rinkimuose dalyvaujančios knygos. Dauguma jų jau buvo žinomos ir skaitytos, todėl kai kurias popietės dalyviai aptarė ir rekomendavo kitiems. Įdomu buvo klausytis Dalios Ališauskienės, Anelės Šervenikienės minčių apie Gabijos Grušaitės knygą „Stasys Šaltoka“ ir Aurimo Švedo knygą „Irena Veisaitė: Gyvenimas turėtų būti skaidrus“. Bernardas Smirinenko pasidalijo įžvalgomis apie Rūtos Oginskaitės „Gib a kuk: pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuose“, Inesė Sabakinienė – apie Sigito Parulskio „Amžinybė manęs nejaudina“. Su kitomis literatūros naujienomis supažindino Anarsija Adamonienė, o popietę paįvairino ir naujų įspūdžių suteikė Aptarnavimo skyriuje veikianti Kauno apskrities viešosios bibliotekos parengta įdomi paroda „Kvepiančių knygų salonas. Tarpukario literatūra“.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Komentarai

komentarai