Problema išlieka atliekų rūšiavimas

0
2331

Gegužės 20 d. Prienų r. savivaldybėje vyko pasitarimas atliekų tvarkymo klausimais. Pasitarime dalyvavo Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, kiti Savivaldybės vadovai, atsakingų skyrių vedėjai, specialistai, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktorius A. Reipas bei atstovai.

Pasitarimo metu aptarti rinkliavos už atliekų surinkimą ir tvarkymą, mišriųjų ir maisto atliekų rūšiavimo, bendrųjų konteinerių atsisakymo prie didžiųjų kelių, atliekų vežimo klausimai. Atliekų tvarkytojams buvo išsakytos pastabos dėl gyventojų gaunamų netikslių sąskaitų už atliekas. Kaip teigė ARATC atstovai, gyventojams nuogąstauti nereikia – permokėta suma bus atimta iš kitų metų mokesčio.

Meras A. Vaicekauskas pasiūlė mintį įsigyti mažesnį automobilį, kad paslauga būtų suteikta gyventojams, gyvenantiems sunkiai privažiuojamose vietose, ir mažinti bendrųjų konteinerių kiekį pakelėse, kur tonomis atliekų primeta pravažiuojantieji. ARATC atstovai taip pat pripažino, kad didelė problema su perpildomais mišriųjų atliekų konteineriais yra vasarą dėl poilsiautojų srautų ir sodybų, teikiančių apgyvendinimo paslaugas. Atliekos pakelėse, nerūšiuotos atliekos prie daugiabučių namų bei sodų bendrijose Veiverių seniūnijoje, taip pat ir atliekos prie kapinių sudaro pačią didžiausią dalį sumos, kurią Savivaldybė moka už atliekų išvežimą. Manoma, jog sodų bendrijose gyventojams reikėtų išdalinti kuo daugiau individualių konteinerių. Nors Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė I. Ramanauskienė paminėjo, kad Prienų r. savivaldybė, palyginti su kitomis savivaldybėmis, pirmauja rūšiavimo srityje, dar turime pasitempti.

Ilgainiui prie daugiabučių nebeliks įprastų konteinerių – juos keičia požeminiai ir antžeminiai bendrųjų buitinių atliekų ir rūšiavimo konteineriai, tarp jų ir konteineriai maisto atliekoms. Maisto atliekų konteinerius jau turi Prienų ir Jiezno miestų individualių namų savininkai, kuriems nebuvo išduoti žaliųjų atliekų kompostavimo konteineriai, tačiau, kaip paaiškėjo, dalis jais nesinaudoja, nes turi mažai informacijos, kaip juos naudoti, kokias atliekas mesti. ARATC atstovai informavo, kad greitai konteineriai maisto atliekoms bus išdalinti ir likusiems Prienų bei Jiezno miesto individualių namų savininkams.

Visi dalyviai sutarė, kad reikia daugiau bendradarbiauti, aktyvinti bendruomenes, skatinti švietėjišką veiklą apie rūšiavimo naudą ir būtinybę, kuri neišvengiamai susijusi ne tik su sąskaitomis už atliekų išvežimą, bet ir su bendra tvarka aplinkoje, kurioje gyvename.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai